Çay, Pratik Bilgiler

Güneşten yanan cildinizi rahatlatın

Güzel bir sahil kenarında güneşlenmeden önce güneş kremi kullanmayı unutur ve fena halde yanarsanız, cildinizin yanmış yerlerine bir kaç tane ıslak çay poşeti koyabilirsiniz. Bu yöntem cildinizdeki yanıkların acısını alacak ve sizi rahatlatacaktır. Ayrıca bu yöntemi evinizde karşılaşabileceğiniz çaydanlık yanığı, ütü buharı yanığı gibi ufak yanıklarda da kullanabilirsiniz.

Traştan sonraki yanmayı azaltın

Her sabah traş olmak zorundaysanız mutlaka körelmiş bir jiletle traş olmak zorunda kalmışsınızdır. Traştan sonra cildinizdeki kesilen veya tahriş olan yerlere ıslak çay poşeti koyarak yanmayı azaltabilirsiniz. Ayrıca Traştan sonra cildinize daha pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için yüzünüze yine ıslatılmış çay poşetini sürebilirsiniz.

Kuru saçlarınıza bakım yapın

Kuru ve yıpranmış saçlarınıza çay ile canlılık kazandırabileceğinizi biliyor muydunuz? Kuru saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırmak için önce saçlarınızı yıkayın. 1 Litre taze demlenmiş çayı soğuttuktan sonra saçlarınıza sürün 20 dakika bekledikten sonra tekrar yıkayın.

Cildinize bronz bir renk kazandırın

Cildinize bronzluk kazandırmak için uzun süre güneş altında kalmak zorunda değilsiniz. Soluk cildinize, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına maruz kalmadan da bronz bir renk kazandırmanız mümkündür. 2-3 bardak koyu siyah çayı soğuttuktan sonra vücudunuza tıpkı güneş kremi sürer gibi sürün ve cildinizde kendiliğinden kurumasını bekleyin. Bu yöntemi ne kadar koyu bir bronzluk istiyorsanız elde edinceye kadar tekrarlayın ve duşa girip cildinizde ki çay lekelerini atın.

Saçlarınızdaki beyazları yok edin

Saçlarınızdaki beyazları, kuaförde onlarca para ödemeden, kimyasal saç boyalarına maruz kalmadan çay ile kapatabileceğinizi biliyormuydunuz? Bir çaydanlık demlenmiş çayın içerisine biberiye ve ada çayı atıp bir gece bekletin ve süzün. Saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra hazırladığınız bu karışımı saçlarınıza tatbik edin. Beyazları tamamen kapatıp istediğiniz neticeyi alana kadar bir kaç defa uygulayın. Karışım saçlarınızda tamamen kuruduktan sonra bol su ile durulayın.

Çay pratik bilgiler

Gözlerinizin yorgunluğunu giderin

Yorgunluktan veya uykusuzluktan şişen gözlerinize ılık suya batırılmış birer çay poşeti koyun ve 30 dakika bekleyin. Gözlerinizde bekleyen bu çay poşeti şaşırtıcı bir şekilde gözlerinizin şişliğini gidermeye yardımcı olacaktır.

Ayak kokusunu giderin

Kokan ayaklarınızı her gün 20 dakika koyu demli çaya batırın ve kötü korkulardan kurtulun.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!