Kendine İnanıp Başarıya Ulaşanlar / Hayattan Başarı Hikayeleri

Sylvester Stallone
Rambo ismini hiç duydunuz mu? Sylvester Stallone. Artistlik umutlarıyla yanıp tutuşan bu genç adam, artistlik bürosuna başvurduğunda “Hey! Sen tam bizim aradığımız kişisin. Hemen gel, san bir filmde rol verelim!” mi dediler sanıyorsunuz? Elbette hayır. Sylvester Stallone başarıya ulaşıncaya kadar belkide binden fazla ret cevabıyla karşılaştı. New York’ta bulabildiği tüm artistlik bürolarına başvurdu ve hepsinden hayır cevabını aldı.Fakat şansını zorlamaya, denemeye devam etti ve sonunda “Rocky” filmini yaptı.

Stallone bin kez hayır cevabını almasına rağmen, bin birinci kapıyı çalma cesaretini göstermişti. Sylvester Stallone (Rambo) başvurduğu her kapıdan “hayır” cevabını almasına rağmen umudunu asla kaybetmedi. Çünkü biliyordu ki, bir yerde yaşam varsa orada umut da vardır. Eğer umudunu kaybetseydi bu günlere asla gelemezdi. İnsan bir amaç için yaşamayı bilmelidir ve onunda bir amacı vardı. Başarmak. Bin kere “hayır” cevabına rağmen başarmak.

Sylvester Stallone sonunda başardı ve şuan bütün dünyanın adını duyduğu ve tanıdığı bir yıldız oldu. Üstelik sinema sektörünün atar damarı olarak kabul edilen hollywood’da. O başardı, çünkü yapabileceğine inanıyordu. Sonuçta insan inandığı şeydir. Hayat da öyle değili midir zaten? İnanmak başarmanın yarısıdır.

Büyük işler başaran kişiler, genellikle yüzde bin haklı olduklarına inan kişilerdir. İnandıkları uğruna yürekten ilerleyenlerdir. Yürekte olanı bulmak için ilerlemek lazımdır. Zaten yürekten ilerleyemezsen, onsuz ilerlesin. Bir insanın hayattaki başarısının büyüklüğünü inancının büyüklüğü belirler. İnancı ne kadar büyükse insanın başarısı da o derece büyük olur, kalıcı olur. Başarı için gözündeki ışık güneşten daha aydınlık ise sonuç mükemmel olur.

İnsanoğlu kendi kararlılığı ve Allah’ın yardımıyla, hayallerini kurduğu her şeyi başaracak yetenektir. Sylvester Stallone başaracağına inanmış, hayat oyununda seyirci koltuklarını heves etmemiş, hayat sahnesinde oyuncu ve hatta baş rolü kapmıştır. Sylvester Stallone ilk başvurduğu artistlik bürosundan “hayır” cevabını aldığında inancını yitirip vazgeçseydi bu günlere gelemezdi. “Peki biz ne kadar hayır cevabına dayana biliriz?” Başarıyı ölçmek için bir insanın ulaştığı noktaya değil, başarmak için aştığı engellere bakmak gerekir.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!