Sarımsak, Maydanoz ve Limon Kürü

Kalp, damar yağlarını önleyici, damar tıkanıklığına karşı, maydanoz, sarımsak ve limon ile hazırlayacağınız bu kürü herkesin yılda en az bir yada iki kere uygulaması inanılmaz faydalıdır. Her evin baş tacı olması gereken, her yerde kolaylıkla bulabileceğimiz bu üç besin ögesi ile hazırlayacağınız bu kür, sizi kalp ve damar hastalıklarından korurken aynı zamanda vücuttaki iltihabın kurumasına da yardımcı olur. Ayrıca mikroplara ve enfeksiyonlara karşı inanılmaz bir antibiyotik deposudur ve tamamen doğaldır.

Sarımsak, maydanoz ve limon ile hazırlayacağınız bu kür; Kalp damarlarında plak oluşmasını engeller, kalp damarlarını açarak kalbin sıkışmasını engeller, kalbin dolaşımını sağlar, kalbi besleyen damarların tıkanmasını ve daralmasını engeller, kalp damarlarının içten yağ bağlamasını engeller. Bu tarz rahatsızlığı olan kişilere maydanoz, sarımsak ve limon kürü uygulamaları mutlaka tavsiye edilmiştir. Çünkü uygulanan tedavi kadar, kullanılan malzemelerin her yerde rahatlıkla bulunabilen doğal ürünler olması da çok önemlidir.

Sarımsak, Maydanoz ve Limon Kürü

Maydanoz, Limon ve Sarımsak Kürü Hazırlanışı

Bu kür için malzemeler; 2-3 diş taze sarımsak, bir demet taze maydanoz, bir adet limon ve bir çay bardağı klorsuz su. Maydanoz, limon, sarımsak kürünü hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, malzemelerin taze ve canlı olmasıdır. Bu kür için mikser veya mutfak robotuna ihtiyacımız olacak. Öncelikle maydanozları iyice yıkadıktan sonra sapları ile birlikte robottan geçirin. Daha sonra iki yemek kaşığı limon suyunu maydanozların üzerine ilave edin ve karıştırmaya devam edin. Daha sonra sarımsakları kabuklarından ayırıp ince ince doğrayın ve karışımınızın içerisine katın ve karıştırmaya devam edin. Bütün malzemelerin robottan iyice geçtiğine emin olun. Elde ettiğiniz karışımı kahvaltıdan yirmi dakika önceden için.

Kürün Uygulama Şekli

İlk üç gün sarımsaklı, ikinci üç gün sarımsaksız, sonraki üç gün ise tekrar sarımsaklı olarak uygulanmasında fayda vardır. Toplam dokuz gün boyunca uyguladıktan sonra üç gün ara verilir. Üç günlük aradan sonra aynı şekilde dokuz gün daha uygulanır ve  kür sonlandırılır.

♦ Birinci üç gün :  Sarımsak + maydanoz + limon + su
♦ İkinci üç gün :  Maydanoz + limon + su
♦ Üçüncü üç gün :  Sarımsak + maydanoz + limon + su Üç gün ara verilir… Daha sonra;
♦ Birinci üç gün :  Sarımsak + maydanoz + limon + su

♦ İkinci üç gün :  Maydanoz + limon + su
♦ Üçüncü üç gün :  Sarımsak + maydanoz + limon + su şeklinde uygulayıp kürü sonlandırabilirsiniz.

Dikkat : Tansiyonunuz düşükse  kürün içerisindeki sarımsak tansiyonunuzu yükseltebilir. Bu kürü önerilen oranlarda  ve günlerde uygulamanız gerekmektedir. Bu makalemizi YouTube kanalımızdan sesli video olarak izlemek istermisiniz. Ayrıca buradan kanalımıza abone olursanız diğer videolarımızı kaçırmamış olursunuz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bu makalemizi beğendiniz mi? Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edin, diğer yazılarımızı ilk siz okuyun. Facebook sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz. Google Plus hesabımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir önceki yazımız olan Sabahları Limonlu Su İçmenin Faydaları başlıklı makalemizde böbrek taşları, kabızlık ve karaciğer hastalıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!