Sponsorlu Bağlantı

Alüminyum Folyo Pratik Bilgiler

Kaloriferinizi tasarruflu kullanın: Gaz ve elektrik faturanızı bir tek kuruş bile arttırmadan kaloriferinizin daha fazla ısıtmasını ister misiniz? Kaloriferinizin arkasına girecek büyüklükte bir karton parçasını, kalın tip alüminyum folyonun parlak tarafı dışarı gelecek şekilde kaplayın. Folyo ile kaplanmış kartonu kaloriferinizin arkasına duvara yaslayın. Bu karton bir ısı reflektörü görevi görecek ve ısı yayan sıcak dalgalar, kaloriferin arkasındaki duvar tarafından emilmek yerine, folyodan odaya yansıyacaktır.

Körelen makasınızı bileyin: Körelen bir makasınız varsa, arta kalan temiz folyo parçaları ile makasınızı bileyebileceğinizi biliyor muydunuz? Folyo parçalarını düzleştirdikten sonra bir kaç defa katlayın ve körelen makasınızla  bu folyoyu kesin. 10-15 kere kesmek yeterli olacaktır. Makasınız eskisinden daha keskin olduğunu göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantı

Evcil hayvanların mobilyaların üzerine çıkmasına engel olun: Evde beslediğiniz evcil hayvanınız koltukların üstüne atlayıp duruyorsa, minderleri alüminyum folyo ile örtün. Kedi veya köpeğiniz hışırtılı yüzeye bir kere oturduktan sonra artık oranın dinlenmek ve şekerleme yapmak için rahat bir yer olmadığını düşünecektir.
Bir aynanın aşınan yüzeylerini kaplayın: Evinizin salonunu süsleyen dekoratif bir aynanın eskiyen bir noktası, aynanın bütün güzelliğini kaçırır ve dikkat dağıtan bir etki oluşturur. Bir aynanın yansıtıcı yüzeyindeki ufak kusurları, camın arkasına parlak tarafı dışarı bakacak şekilde alüminyum folyo koyarak kolayca örtebilirsiniz. Folyoyu camın arkasına bantlamak suretiyle sabitleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantı

Mücevherleri temizleyin: Canlılığını kaybeden mücevherleri parlatmak için küçük bir kabın iç kısmını alüminyum folyo ile kaplayın. Bu kabı sıcak suyla doldurun ve içine bir çorba kaşığı toz çamaşır deterjanı (beyazlatıcı içermeyen) karıştırın. Mücevherleri bu karışımın içine koyun, bir dakika bekletin. Daha sonra mücevherlerinizi çıkartın ve kurulayın.
Mobilyalarınızın yerlerini değiştirin: Büyük mobilyaları yumuşak zeminde kaydırmak ve yerlerini değiştirmek istiyorsanız; Her ayağın altına mat tarafı zemine dönük olacak şekilde alüminyum folyo koyun. Mobilyalarınızın yerlerini değiştirirken çok rahat bir şekilde çekebildiğinizi göreceksiniz. Folyonun mat tarafı parlak tarafına göre daha kaygandır.

Sponsorlu Bağlantı

Gevşek pilleri sabitleyin: Pille çalışan bir eşyanız arada bir çalışmıyorsa, pil yatağını kontrol edin. Pilleri yerinde tutan yaylar zamanla gerginliklerini kaybeder ve pilin gevşemesine sebep olur. Ufak bir alüminyum folyo parçasını aradaki boşluğu dolduracak şekilde katlayın ve yay ile pil arasına yerleştirin.

Sponsorlu Bağlantı
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!