Sponsorlu Bağlantı

Anne Sütünü Artıran Bitkiler Nelerdir? Anne Sütünün Önemi Nedir?

Anne Sütünü Artıran Yiyecekler Nelerdir?

Bir kadın için dünyanın en anlamlı duygularından bir tanesi de anneliktir. Annelik hem çok kutsal, hem de çok gurur duyulacak bir duygudur. Çocuk sahibi olmaya karar veren çiftlerin hamilelik sürecinden sonra dünyaya gelen çocukları için ilk ve en önemli besin kaynağı anne sütüdür. Çocuğunu emziren anne bu ulvi vazifesini yerine getirirken, anne sütünü artıran yöntemleri de iyi bilmelidir. Bu yöntemlerin başında doğal oldukları için de bitkiler gelir. Peki anne sütünü artıran yiyecekler nelerdir?  anne sütünü artırıcı bitkiler nelerdir? anne sütünü artıran bitkiler nasıl tüketilmelidir? anne sütünü artıran besinler nelerdir?anne sütünü artıran besinler
anne sütünü artıran besinler

Anne Sütünü Artıran Bitkiler ve Yiyecekler

Taze Beyaz Üzüm: Günde iki porsiyon taze beyaz üzüm tüketmek, anne sütünü artıran bitkiler sıralamasında en başta gelmelidir. B, C vitaminleri, E vittamini ile potasyum, kalsiyum, magnezyum, sodyum, fosfor, demir ve kükürt minerallerini içinde barındıran üzüm aynı zamanda besleyici bir meyvedir.
Dere Otu: A, C vitaminleri, fosfor, kalsiyum, demir ve potasyum açısından zengin bir besin olan dere otunu sabah akşam yemeklerden önce tüketmeniz gerekmektedir. Dere otu aynı zamanda, hazımsızlığı giderir, mide gazına iyi gelir.Anne Sütünü Artıran Bitkiler ve Yiyecekler
İncir (Taze veya Kurutulmuş): Anne sütünü artıran yiyeceklerden bir tanesi olan inciri kür halinde uygulayabilirsiniz. 8-9 adet kuru inciri yarım litre suda 10 dakika haşlayınız. Bu suyu ikiye bölüp sabah ve akşam içiniz.

Sponsorlu Bağlantı

Bu Yiyecekleri Mutlaka Düzenli Tüketin

Beyaz Dut: Anne sütünü artırmaya yarayan bitkilerden bir tanesi de beyaz dut kurusudur. Beyaz dutu kür halinde uygulayabilirsiniz. Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya 7-8 yemek kaşığı beyaz dut kurusu atılır ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 10 dakika kaynatılır. Ilıyınca süzülür ve gün içerisine bölünerek tamamı içilir. Olumlu sonuç alınana kadar her gün taze hazırlamak şartıyla içmeye devam edilir.
Kereviz: A, B ve C vitaminleri ile fosfor, çinko, bakır, mangan ve selenyum minerallerini içeren kereviz anne sütünü artıran yiyecekler arasındadır. Kerevizi yemek halinde tüketebileceğiniz gibi yapraklarından salata yapabilirsiniz.
Bal Kabağı: İdrar söktürücü, kabızlığı giderici ve mide bağırsaklarını yumuşatıcı etkisi de olan kabak anne sütünü artırmada etkili bir besin kaynağıdır. Yemeği ve tatlısı yapılabilir. Ayrıca tohumları kurutularak kuru yemiş olarak kullanılır.
Çilek: Çilekte bol miktarda demir ve fosfor bulunmaktadır. Çilek aynı zamanda vücuda kuvvet verir, kolesterolü düşürür, damar tıkanıklığını önler, kanı temizler, kansere karşı koruyucudur. Çilek meyve olarak tüketileceği gibi, komposto ve reçel yapılarak da tüketilebilir.

Sponsorlu Bağlantı

Anne Sütünü Artıran Diğer Besinler

Bunların dışında anne sütünü artıran besinler şunlardır: Havuç, kıvırcık salata, sumak, rezene çayı ve tere otu. Ayrıca emziren annelerin günde üç litre su içmesi gerekmektedir. Vücudun susuz kalması süt üretimini de olumsuz etkiler.Anne Sütünü Artıran Diğer Besinler
Dolayısıyla her gün 3 litre su içtiğinizden emin olun. Ispanak, ısırgan, kara lahana, kırmızı pancar gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler, içerdikleri vitaminler ve mineraller sayesinde emzirirken gerekli olan ekstra kaloriyi sağlıklı bir şekilde almanıza yardımcı olur. Dolayısıyla bol bol yeşil sebze, bol bol süt demektir. Kolesterolü düşürücü ve kan basıncını düzenleyici etkisi bulunan yulaf’da anne sütünü artırıcı besinler arasındadır.

Bütün anneler ilk altı ay sadece anne sütünün bebek için en önemli besin olduğunu biliyordur. Gerçekten de anne sütü besin değeri en yüksek gıdadır. Bağışıklık sistemini güçlendiren, anne sütünü artıran besinler süt verildiği dönemde özellikle tüketilmelidir. Emziren her kadın bu besinleri iyi araştırmalı ve gerekli kadar tüketmelidir.

Sponsorlu Bağlantı
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!