Sponsorlu bağlantılar

Apple kurucu ortağı ve CEO’su, Steve JOBS’ın son yazısı

Apple kurucu ortağı ve CEO’su, 56 yaşında ölen Steve Jobs’ın son yazısı

5 Ekim 2011 tarihinde hayata gözlerini yuman Steve Jobs’ın vefat etmeden önce kaleme aldığı, kulağınıza küpe yapmanız gereken, özlü sözler, en güzel sözler, anlamlı sözler ve tarihe damga vuran sözler kategorisine girebilecek nitelikte son yazısı…
İş yaşamında büyük başarılara ulaştım. Kimilerinin gözünde yaşamım başarının simgesi, fakat işin dışında çok az neşem oldu benim. İşin sonunda zenginliğim, alışmış olduğum hayatın bana getirdiği tek gerçeklik. Ölümle yüzleştiğim şu anda, yatağımda uzanıp hayatımı gözlerimde canlandırırken, farkettim ki gururlandığım bilinirliliğim ve servetim  ölümün karşısında ne kadarda anlamsızmış.

Arabayı kullanmak için, size para kazandırması için birilerini işe alabilirsiniz ancak hastalığınızı taşıması için kimseyi işe alamıyorsunuz. Kaybedilen maddesel şeyler bulunabilinir ya da yerine başkası konur fakat kaybedildiğinde bulunamayacak ya da yeri dolmayacak tek şey var o da “Yaşam.” Şu an hayatınızın hangi sahnesinde olursanız olun, zaman ile, o sahne perdesinin kapanması ile yüzleşeceksiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Ailenize, eşinize, arkadaşlarınıza çok kıymet verin ve sevin. Kendinize iyi davranın ve insanlara değer verin. Yaşlandıkça ve umut ediyorum akıllandıkça farkediyorsunuz ki 300 dolarlık saat de  30 dolarlık saat de aynı zamanı söylüyor. İç huzurun bu tarz şeylerle elde edilemediğini anlıyorsunuz. İster first class ister ekonomi uçun, bilin ki o uçak düşerse siz de düşeceksiniz. 
O yüzden umut ederim ki şunu anlarsınız; kahkaha attığınız, sohbet ettiğiniz,şarkılar söylediğiniz, kuzeyden, güneyden, doğudan, batıdan, cennetten ve dünyadan konuştuğunuz, ahbaplarınız, dostlarınız, eski arkadaşlarınız, erkek kardeşiniz, kız kardeşiniz varsa bilin ki gerçek mutluluk bu. 

Sponsorlu bağlantılar

Çocuklarınızı zengin olması için eğitmeyin, onları mutlu olmaları için eğitin. Böylelikle büyüdüklerinde her şeyin fiyatını değil,değerini bilirler. Yemeğinizi ilacınız gibi yiyin aksi halde ilacı, yemek yerine yersiniz.
Sizi seven kişi sizi asla bırakmayacaktır. Bırakmak için yüzlerce neden saysa da mutlaka sizde kalmak için neden bulacaktır. Bilin ki  insan ile insan olabilmek arasında çok büyük fark var ve bunu anlayan çok az insan var. Doğduğunuzda sevildiniz ve ölürken de sevileceksiniz. Bu arada kalan zamanı başarmak zorundasınız.

Sponsorlu bağlantılar

Hayattaki en iyi altı doktor;
Güneş ışığı,
Dinlenmek,
Egzersiz yapmak,
Sağlıklı yemek,
Kendine güven ve
Arkadaşlar.
Bunları hayatınızın her evresinde muhafaza edin ve sağlıklı bir ömrün tadını çıkarın.
Steve Jobs

Sponsorlu bağlantılar
Önceki Hikaye
Zamanın birinde çok iyi kalpli ve adaletli bir vali varmış. Yönettiği kentte herkes bu validen memnunmuş. Fakat kendini bilmez bir köylü onu hep kötüler, olmadık sözler söyler, aleyhinde konuşurmuş. Vali sabreder bir şey söyleme
DEVAMINI OKU…
Sonraki Hikaye
Eski zamanların birinde bir tüccar yaşarmış. Bu adam günün birinde vefat etmiş. Geride 19 kese altın bırakmış. Vasiyeti olarak da bu altınlarının yarısını oğluna, dörtte birini sadaka olarak fakirlere, beşte birini de hizmetçisine verilmesini istiyormuş. DEVAMINI OKU…
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!