Sponsorlu Bağlantı

Aspirin (Pratik Bilgiler)

Otomobil aküsüne son bir güç verin

Aracınızı çalıştırmak için marşa bastığınızda aracınız çalışmazsa, akünüzün bittiğini fark ederseniz ve etrafınızda takviye kablosu bulamazsanız akünüzün içine iki tane aspirin atın. Aspirin içerisindeki asit ile akü içerisindeki sülfirit asit birleşip son bir ateşleme sağlayabilir. Bu yöntem başarılı olsa bile en kısa zamanda tecrübeli bir oto elektrikçisine gitmeniz de fayda vardır.

Ter lekelerini çıkarın

En sevdiğiniz şık bir beyaz gömleğinizde oluşan ter lekelerini aspirin sayesinde çıkarabileceğinizi biliyor musunuz? İki tablet aspirini ezin bir bardak ılık suda eritin. Beyaz gömleğinizin lekeli kısmını bu suda 2-3 saat bekletin.

Sponsorlu Bağlantı

Saçınıza eski rengini kazandırın

Klorlu bir havuzda yüzdükten sonra saçınızın yeşilimsi bir renk aldığını fark etmişsinizdir. Bir bardak suda 6-8 adet aspirini eritin ve bu karışımı saçınıza iyice yedirin. 10-15 dakika bekledikten sonra saçınızı durulayın. Saçınızdaki yeşilimsi klor kalıntısının gittiğini fark edeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantı

Kepeği önleyin

Kepekten pullanan saçınızı kontrol altında tutmak için iki adet aspirini iyice ezip şampuanla beraber saçınızı bu ezilmiş aspirinlerle yıkayın ve iyice durulayın.

Sponsorlu Bağlantı

Koparılan çiçeklerin ömrünü uzatın

Koparılan çiçekleri vazoya koymadan önce, vazonun suyuna bir tablet aspirini toz haline getirip karıştırın. Çiçeklerinizi vazonuzda bu su ile bekletin. Çiçekleriniz normalden daha uzun süre canlı kaldığına inanamayacaksınız.

Sponsorlu Bağlantı

Bahçenizdeki bitkilerinizi koruyun

Belkide en sevdiğiniz hobiniz çiçek yetiştiriciliğidir. Bahçenizdeki çiçeklerinizin veya özenle yetiştirdiğiniz yem yeşil diğer bitkilerinizin kök salması ve topraktaki mantalardan korunması için aspirin iyi bir ilk yardım malzemesidir. 1 litre suya yarım tablet aspirini toz haline getirip iyice karıştırın. Çiçeklerinizi bu su ile sulayın. Dikkat : Bu ölçüye mutlaka uyun.  Her şeyin fazlası zararlıdır kuralını aklınızın bir köşesinde tutun. Fazla aspirin çiçeklerinize ve bitkilerinize zarar verebilir.

Sivilcelerinizi kurutun

Daha çok ergenlik çağındaki gençlerde çıkan sivilceler zamanında hepimizin canını sıkmıştır. Bir tablet aspirini ezin, az miktarda su ile bulamaç haline getirip sivilcelerinize sürün ve bir iki dakika bekletip bol su ile durulayın. Sonra sabunlu su ile yıkayın. Bu formül kızarıklığı azaltır ve sivilcelerinizin geçmesine yardımcı olur.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

2 Tepkiler

  1. ahmet aşkın dedi ki:

    Kepeği önleyin başlığı altındaki tavsiyeyi uygulayacağım… umarım müsbet sonuç alırım… Teşekkür ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!