Sponsorlu Bağlantı

Babam Beni Seyrediyor – Futbolcu Genç

Ortaokulda okuyan, kısa bir süre önce annesini kaybeden genç, babasıyla beraber yaşıyordu. Annesini bu genç yaşta kaybetmiş olması onu çok etkilemişti. Okulun futbol takımında olan genç, babasının destekleri ile hiç bir antrenmanı kaçırmıyordu.

Ufak tefek yapısı ve tecrübesizliği ile hocası ona bir türlü maçlarda görev vermiyordu. Bu yüzden her maçta yedek kulübesinde oturuyordu. Buna rağmen babası hiç bir maçı kaçırmaz, tribünlerde hep ayağa kalkar tezahürat yapardı. Liseye geldiğinde okulun en sıska öğrencisi olan genç, futbol seçmelerini geçmeyi, okul takımına girmeyi başarmıştı. Antrenmanlarda hırsla çalışıyor, antrenörün gözüne girmek istiyordu. Fakat sıska ve zayıf vücudu maçlarda oynayabilmek için yeterli değildi. Babası her şeye rağmen futbol da başarılı olacağına emindi ve her maç öncesi tribünde yerini alıyor, müsabaka boyunca tezahürat yapıyordu. Lise hayatı boyunca takımda kalmayı başaran genç, sadece bir kaç maçta kısa süreliğine oyunda kalabilmişti. Aslında futbolu çok iyiydi, başarılı ve kaliteli bir oyun çıkarıyordu, fakat sıska vücudu rakip oyuncular karşısında çok zayıf kalıyordu.

Sponsorlu Bağlantı

Genç, üniversiteye başladığında futbol onun için önemini kaybediyordu ama yinede elinden geleni yapmaya devam ediyordu. Üniversite de futbol takımı seçmelerine katılmıştı. Herkes kazanamayacağına emindi ama onun antrenmandaki azimli halleri antrenörün gözünden kaçmamış ve takıma girmeyi başarmıştı. İlk iş olarak babasına müjdeli haberi verdi. Onun ileride başarılı bir futbolcu olacağına inanan babası, bütün sezonun kombine biletlerini satın alan ilk kişi olmuştu. Sezon başlamış ve babası tribünde her zaman olduğu gibi yerini almıştı. Genç, yine yedekler arasındaydı. Bu, gencin moralini bozuyordu ama babası yinede tribünlerden tezahürat yapmaya devam ediyordu.

Sponsorlu Bağlantı

Sezon sonu gelmişti. Son iki maçları kalmış, bu maçları da alırlarsa şampiyon olacaklardı. Sezon boyunca hep yedek kulübesinde oturan genç antrenmana çıkarken aldığı bir haberle adeta yıkılmıştı. Hemen antrenöre koşmuş “Babam vefat etmiş, müsaadenizle antrenmana katılamayacağım” demişti. Babasının cenaze işlemleri ile ilgilenen genç, hafta sonu galip gelen takımıyla biraz sevinmiş ve teselli bulmuştu. Sezonun son maçı için tekrar antrenmanlara katılmak istemişti. Antrenörü, isterse izin yapabileceğini söylese de o son maçta takımıyla beraber olmak istiyordu.

Sponsorlu Bağlantı

Sonunda maç günü gelmişti. Takımı iyi oynamıyor hatta son maçlarını kaybetmek üzereydiler. Yine yedek kulübesinde olan genç antrenöre dönüp, “Oynamak istiyorum, bu benim için çok önemli” dedi, fakat antrenörü onu duymazdan geldi. Gencin ısrarlarına sonunda dayanamayan antrenörü sezon boyunca yedek kulübesinde oturan genci oyuna almıştı.

Sponsorlu Bağlantı

Gencin oyuna girmesinden çok geçmemişti. Herkesin hayran bakışları altında hem hoca, hem oyuncular, hem de seyirciler gördüklerine inanamıyorlardı. Daha önce hiç oynamamış olan bu oyuncunun hareketleri mükemmeldi. İsabetli paslar yapıyor, savunmaya yardıma koşuyor, rakip takım onu durduramıyordu. Bu güzel oyunun sonunda takımının golünü de atmış beraberliği yakalamışlardı. Son dakikalara girerken beraberliğin takımına yetmediğini bilen genç yorulmak bilmiyordu. Son saniyelerde takımının galibiyet golünü de atan genç, maç sonunda arkadaşlarının omuzlarında, seyircilerin alkışları eşliğinde soyunma odasına giderken, gözleri tribünlere takılmıştı. Antrenörü onu tebrik etmiş ve “evlat bugün bir harikaydın, sana ne oldu, bunu nasıl yaptın, anlat bakalım” demişti.

Genç hocasına baktı, gözlerine yaşlar doldu ve şöyle dedi: “Babamın öldüğünü biliyorsunuz. Peki onun gözlerinin görmediğini biliyor muydunuz? Babam bütün maçlarımıza geldi, görmediği halde beni desteklemek istiyordu ve ilk defa bugün beni oynarken görebilecekti. Bende bu fırsatı iyi kullanmak ve ileride iyi bir futbolcu olacağımı ona göstermek istedim. Çünkü, eminim babam beni seyrediyor.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!