Sponsorlu bağlantılar

Biber Pratik Bilgiler

Araç radyatörünü tamir edin

Özellikle yaz mevsiminde ve uzun yolculuk yaptığınız bir esnada su sızdıran yaşlı aracınızın radyatöründe oluşan küçük bir delik, aracımızın sağlıklı çalışması, bizim de güvenli bir seyahat etmemizi engeller. Radyatörünüzde oluşan delik küçük de olsa karabiber imdadımıza yetişebilir. Aracınızı en yakın servise götürmeden önce radyatörün içine bir avuç karabiber atın. Karabiber, aracınızı tamire götürünceye kadar radyatördeki deliği tıkar.
Not : Bu çözüm yolu geçici bir yöntemdir. Vakit geçirmeden aracınızı tamire götürmelisiniz.

Karıncaları mutfaktan uzaklaştırın

Karıncalar şeker aramak için mutfağınızı istila ederse onları uzaklaştırmak için kırmızı pul biber bizim için bir çözüm yolu olabilir. Karıncaların dolaştıkları yerlere, mutfak tezgahının üstü ve arkasına, kırmızı biber serpiştirin. Kırmızı biber mutfağımızdaki bu davetsiz misafirleri uzaklaştırmada bize yardımcı olacaktır.

Sponsorlu bağlantılar

Renklerin canlı kalmasını sağlayın

En sevdiğiniz koyu kırmızı elbisenizin yıkandıkça solacağından endişe ediyorsanız; Elbiseyi yıkayacağınız suya az bir miktar kara biber atın. Karabiber canlı renklerin boya akıtarak canlılıklarını kaybetmelerini önleyecektir.

Burun tıkanıklığını gidermek için

Soğuk algınlığı başladıysa, burnunuz tıkanıp nefes almanızı engelliyorsa, yemeklerinize bir miktar kırmızı biber serpiştirebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Bitkilerinizdeki böcekleri uzaklaştırın

Salonunuza güzel bir hava katan, hobi olarak yetiştirdiğiniz bitkileriniz böcek sürüsü tarafından istila edildiyse endişelenmeyin. Karabiberi un ile karıştırın ve saksılarınızın toprağına serpiştirin. Bu karışım böceklerin hiç hoşuna gitmeyecek ve karınlarını doyurmak için başka bir yer aramak zorunda kalacaklar.
Not : Ektiğiniz çiçek soğanlarının bir türlü çiçek açmamasından yakınıyorsanız, soğanları zararlı böceklerden korumak için toprağı ekmeden önce etrafını un ile kaplayın. Böcekleri uzaklaştırdıktan sonra bitkilerinizin beslenmesi için yapraklarının üzerine pamuk yardımıyla az miktarda mayonez sürebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Biber doğrarken eliniz yanar ve şişerse

Salatanız için biber doğrarken acılığından dolayı elleriniz yanar ve şişerse endişelenmenize gerek yok. Bibere acılığını veren kapsaisin adlı bir maddedir. Acıyı dindirmek için öncelikle yapılması gereken elimizden bu maddeyi yok etmektir. Kapsaisin maddesi suda değil sadece yağda çözülebilen bir maddedir. Kapsaisini ciltten uzaklaştırmak, yanma hissini geçirmek için ellerimizi yağ (mümkünse zeytin yağı) ile yıkamalıyız.
Not : Ellerinizdeki acılık tamamen gidene kadar gözlerinizi kesinlikle ovalamayın. Ellerinizdeki acılık halen gitmediyse soğuk bir limon veya süt ile yıkayabilirsiniz. Ayrıca yoğurt ile yıkamak da diğer bir çözüm yoludur.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!