Sponsorlu Bağlantı

Bir Aşk Hikayesi

Bir zamanlar küçük bir kasabada yaşayan dünyalar güzeli bir kız varmış. Bu kız öyle güzelmiş ki çok uzak şehirlerden ve ülkelerden zengin, yakışıklı, asil pek çok delikanlı onu görmeye gelirmiş. Kendisiyle evlenmek isteyen nice prensi, şövalyeyi istemezmiş, güzel kız kimseleri beğenmezmiş.

Bu arada aynı kasabada yaşayan ve bu güzel kıza aşık olan delikanlı kızla evlenmek istemiş ama kız onu da reddetmiş. Aradan uzun yıllar geçmiş ve delikanlı kasabadan ayrılmış kendine başka bir hayat kurmuş ve evlenmiş. Bir gün yolu bir zamanlar yaşadığı küçük kasabaya düşmüş orada tanıdık birine rastladığında aklında bir zamanlar orada yaşayan dünyalar güzeli kız gelmiş ve ona ne olduğunu sormuş.

Sponsorlu Bağlantı

Yaşlı adam önünde gül bahçesi olan evi göstermiş ve kızın evlendiğini söylemiş. Delikanlı bir zamanlar herkesi reddeden sonunda karısı olmaya razı eden adamı pek merak etmiş. Bir gün gizlenip kocasını evden çıkarken görmüş. Kızın kocası şişman, kel ve çirkin bir adammış üstelik birde fakirmiş. Çok merak eden delikanlı, adam gittikten sonra evin kapısını çalmış kız kapıyı açınca kendini tanıtmış ve neden böyle bir adamla  evlendiğini sormuş.

Sponsorlu Bağlantı

Kız da arkasındaki gül bahçesinden en güzel gülü koparıp getirirse cevabını vereceğini söylemiş, bu arada tek şartının bahçede ilerlerken geriye dönmemek olduğunu söylemiş. Delikanlı bahçede ilerlemeye başlamış birden çok güzel sarı bir gül görmüş tam ona eğilirken biraz daha ileride kocaman pembe bir gül gözüne çarpmış tam ona uzanırken daha ileride muhteşem güzellikte kırmızı gül goncası görmüş.

Sponsorlu Bağlantı

Böyle ilerlerken birde bakmış ki bahçenin sonu gelmiş ve mecburen oradaki sıradan bir gülü koparıp kıza götürmüş. Bahçenin en güzel gülünü getirmesini beklerken kız birde ne görsün yaprakları solmuş cılız bir gül, bunun üzerine adama dönen kız “Bak gördün mü iyi yi hatta en iyisini bulmak isterken ömür geçer ve sen en kötüsüne razı olmak zorunda kalırsın bu yüzden elindeki güllerin kıymetini bilmek gerekir” demiş.

Sponsorlu Bağlantı
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!