Sponsorlu Bağlantı

Çamaşır Makinesi Kullanırken Tasarruf Etme Yöntemleri

Devir tasarruf devri. Bu sözü günümüzde her alanda kullanıyoruz artık. Evet gerçekten de devir tasarruf devri. İster iş yerimizde olsun ister evlerimizde olsun her alanda tasarruf tedbirleri uygulamak hem bütçemiz açısından hem de gelecek nesillerimiz olan çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek açısından çok önemli bir konudur. Bu makalemizde ev ekonomisini düşünen herkes için evde tasarruf tedbirlerini sıralamaya çalışacağız. Söz konusu evde tasarruf yöntemleri olunca en büyük iş hanımların üzerinde olacaktır. Evde tasarruf yöntemleri uygulamak isteyenler için en başta çamaşır makinesi gelmektedir. Çünkü çamaşır makinesi hem elektrik, hem su tasarrufu yapabilmek açısından en başta gelen beyaz eşyalardan bir tanesidir. İşte çamaşır makinesi kullanırken tasarruf etme yöntemleri.Çamaşır Makinesi Kullanırken Tasarruf Etme Yöntemleri

Çamaşır makineleri günümüzde artık her evde olmazsa olmaz eşyalardan bir tanesidir. Söz konusu evde tasarruf yöntemleri olunca en büyük vazifelerden bir tanesi de çamaşır makinelerine düşüyor diyebiliriz. Çamaşırları elde yıkamak hem zaman hem de enerji açısından aile bütçesine ciddi yük bindirdiği bilinen bir gerçektir. Soğuk suda çamaşırları yıkamak hem ellerimize zarar veriyor hem de çamaşırları yıkamada yetersiz kalıyor. Sıcak su ile yıkamaya da ellerimiz dayanmıyor. Üstelik çamaşırları elde yıkamaya kalktığımızda ortalama 120 litre suyu boşa akıtıyoruz. Haftada 3-4 kez toplu olarak çamaşır yıkadığımızı farz edersek ay sonu su faturamızın kabarmasına yol açıyor.

Sponsorlu Bağlantı

Çamaşır Makinesi Kullanırken Tasarruf Etme Yöntemleri

Yüksek sıcaklıkta yıkamak yerine ılık suyla yıkamak, durulamanın ise soğuk su ile yapılması gerekiyor. Ayrıca, yıkama programları tam kapasite çalıştırılmalı. Eğer mümkünse çamaşırlar dışarıda güneş ve rüzgardan yararlanarak kurutulmalı. Bu arada, önden yüklemeli makineler, üstten yüklemeli makinelere göre daha az enerji tüketiyorlar.

Tavsiye Yazı
2020 kış sezonu kadın moda trendleri / Kadın Moda Kombinleri

2020 Kış Sezonunu Kadın Moda Trendleri 80'li yılların etkilerini daha güçlü hissettiğimiz 2020 kış sezonu kadın moda trendleri modaya asıl Read more

Çamaşır makinelerini tam doluyken çalıştırın.
Çamaşırları yıkarken sıcak su yerine ılık su kullanın. Elektrik enerjisinin yüzde 90’ı suyu ısıtmada harcanır. 30-40 derece su sıcaklığı, çamaşır için en uygun sıcaklıktır.

Sponsorlu Bağlantı

Çamaşırlar için doğru programı seçin. Çamaşırları aşırı kurutmayın. Fazla harcanan enerjinin yanında aşırı kurutma elbisenin tüylenmesine yol açar ve elbiseyi yıpratır.
Aşırı köpüren deterjan kullanmayın. Az veya fazla miktarda deterjan kullanımı verimsiz temizleme demektir.
Her yıkamadan sonra kurutucu üzerindeki filtreyi temizleyin.
Soğuk suda temizleme yapan deterjanlar kullanın. Kaynak:

Sponsorlu Bağlantı
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!