Sponsorlu Bağlantı

Çay Poşetinin Sıra Dışı Kullanım Alanları

Ferahlatıcı Bir Ağız Gargarası Hazırlayın

Ağzınızın içinde aft dediğimiz beyaz lekelerden çıktıysa veya diş ağrınız varsa; Acısını azaltmak için, bir bardak sıcak nane çayının içerisine bir çay kaşığı tuz ilave edin ve bu karışımla ağzınızı çalkalayın. Nane çayının içerisindeki mentol, diş ağrınızı ve ağzınızda oluşan aftın acısını azaltmak için birebirdir. Bu karışım ayrıca ağzınıza ferah bir koku verecektir. Evde taze nane çayı demlemek ise çok kolaydır. Bir tutam taze nane yapraklarını bir su bardağı ölçüsünde su ile bir kaç dakika kaynatıp, demlemeniz yeterli olacaktır.

Ayak Kokusunu Giderin

Kokan ayaklara her gün çay banyosu yaparak son verebileceğinizi biliyor musunuz? Bir demlik koyu demli çayı soğumaya bırakın. Tamamen soğuduktan sonra da ayaklarınızı bu çay ile yıkayın. Bu işlemi her gün uygulamaya devam edin. Artık kokan ayaklar sizi ve çevrenizdekileri rahatsız etmeyecektir.

Sponsorlu Bağlantı

Kanayan Diş Etlerinizi Ferahlatın

Çocuğunuzun düşen veya yeni çekilen dişi, kanama yapıyor, acıyor ve kendini kötü hissettiriyorsa, bunun için soğuk çay tam aradığınız yöntem olabilir. Düşen veya yeni çekilen bir dişin kanamasını durdurmak ve acısını hafifletmek için, bir çay poşetini soğuk suyla ıslatın ve çıkan dişin yerine bastırın. Bir müddet orada beklettiğiniz, soğuk suyla ıslatılmış çay poşeti, diş kanamanızı durduracak ve diş etlerinizi ferahlatacaktır.

Sponsorlu Bağlantı

Sert Etleri Yumuşatın

En sert et bile koyu siyah çayla salamura yatırıldıktan sonra ağzınızda erir. Bir su bardağı siyah çayı bir kap sıcak suya koyun ve 5 dakika demlenmesini bekleyin. Sonra da yapraklarını ayırmak için süzün. Bir çay bardağı şeker ilave edin ve eriyinceye kadar karıştırın. En fazla 2 kilogram etinizin üzerine bu karışımı dökün ve etinizi önceden 160 dereceye ısıtılmış fırınınıza verin ve pişirin. Yaklaşık 90 dakika sonra etleriniz yerken ağzınızda eriyecek kıvama gelmiş olacaktır.

Sponsorlu Bağlantı

Evdeki Aynalarınızı Parlatın

Bir demlik koyu çay demlediniz. Güzel bir kahvaltıdan sonra demlikte kalan çayı tamamen soğumaya bırakın. Aynaları pırıl pırıl yapmak için soğumaya bıraktığınız çayı, aynaları temizlemek için kullanın. Yumuşak bir bezi çay ile ıslatın ve ayna yüzeyini bu bez ile silin. Sonra yumuşak kuru bir bez ile kurulayıp, lekesiz tertemiz bir ayna elde edin.

Sponsorlu Bağlantı

Değişik Bir Oda Kokusu Elde Edin

Kullandığınız poşet çaylarınızı sakın atmayın. Bir kaç tane kullanılmış çay poşetini açın, ıslak çay yapraklarını bir gazetenin üstüne serip kurutun. Bu kurutulmuş poşet çay yapraklarınızı bir kaseye her gün bu yöntemle biriktirin. Kaseyi evinizde veya iş yerinizde masanızda bulundurun. Odanızın güzel kokması için lavanta veya gül yapraklarından biraz daha egzotik oda kokusu elde etmiş olacaksınız.

Ahşap Mobilya ve Yer Döşemelerini Temizleyin

Bir kaç çay poşetini bir litre suda kaynatın ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra yumuşak bir bezi bu karışıma batırın ve iyice sıkıp ahşaptaki leke ve kirleri temizleyin. Hemen arkasından yumuşak bir bez ile kurulayın.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!