Sponsorlu Bağlantı

Ceviz Kabuğu Suyu İle Saçlarınıza Bakım Yapın

Ceviz Kabuğunun Faydaları

Ceviz kabuğunun insan vücudu için sayısız faydası vardır. Vücudumuz için gerekli olan minerallerin çoğu ceviz kabuğunda yer almaktadır. Üstelik bu mineraller yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Şifa deposu olan ceviz kabuğu öksürükten tutunda, kalp ve damar rahatsızlıklarına, alzheimer’dan saç sağlığına kadar bir çok faydayı bünyesinde barındırır.

Ceviz sadece bir kuru yemiş değil, tam bir şifa deposudur. Saydığımız tüm bu rahatsızlıkların yanı sıra her geçen gün bu kuru yemiş hakkında yapılan sayısız araştırmalar sonucunda her derde deva olduğu kanıtlanmaktadır. Alzheimer’dan kalp ve damar hastalıklarına kadar bir çok hastalığa karşı şifa olan cevizin kabuğu da bir o kadar şifalıdır.

Sponsorlu Bağlantı

Ceviz, içerisinde bol miktarda protein, lif, omega 3 ve omega 6 yağ asitlerini bulundurur. Ayrıca kalsiyum, magnezyum, çinko, selenyum, bakır, manganez ve demir minerallerin barındıran nadide yemişlerdendir. A, B1, B2, B6 ve C vitaminleri cevizde yeterince bulunmaktadır. Ceviz, kalp ve damar sağlığını koruyan güçlü bir antioksidandır. Yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur. Tam bir antideprasan olan cevizin çağımızın rahatsızlıklarına biri olan stresle mücadele de önemli bir rolü vardır.

Sponsorlu Bağlantı

Ceviz Suyu Mucizesi

Cevizin faydalarını elbette buraya sığdırmamız mümkün değil. Fakat ceviz suyunun öyle bir faydası var ki, hem kadınların hem de erkeklerin işine yarayacak türden. Saç bakımı özellikle kadınlar için ciddi zaman ve masraf gerektiren bir olaydır. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ceviz suyu ile hem zamandan hem de masraftan ciddi oranda kazanç elde edebilirsiniz. Her kadının hayali olan parlak ve güçlü saçlara  ceviz suyu ile ulaşabilirsiniz. Üstelik sç bakım ürünleri ve kozmetik ürünlerine, şampuan, krem ve kuaförlere avuç dolusu ödemeler yapmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca ceviz suyu saç ve cilt bakımında tercih edilir. Saçı güçlendirir, kırışıklık gidericidir ve saçın geç beyazlamasını sağlar.

Sponsorlu Bağlantı

Ceviz kabuğu suyu hazırlanışı : Kuru veya yaş 10-15 adet cevizin dış kabuğunu çay demler gibi kaynatın ve bu su ile saçlarınızı yıkayın. Bu sayede, saç dökülmesi sorunu olanların saç dökülmeleri duracaktır. Ayrıca saçlarımız eski parlaklığına kavuşacak ve yıpranmış saçlarımız kuvvetlenecektir. Tüm bunların yanı sıra saçlardaki kepeklenme sorunu da azalacaktır.

Sponsorlu Bağlantı
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!