Sponsorlu bağlantılar

Duyduğum En İyi Haber

Genç ve başarılı iş adamı Adnan o gece alacağı ödülün yapılacağı salona gitmek üzere hazırlanmıştı. En şık mavi takım elbisesini giymiş, gecede yapacağı konuşmasının yazılı olduğu kağıdı almış, yola koyulmuştu. Genç İş Adamları Derneği onu yılın iş adamı seçmişti. Konuşmasını bitirdikten sonra ödülünü almış, tebrikleri kabul etmişti. Kameralara poz verdikten sonra salondan ayrılmak üzere hazırlanmıştı.

Bir süre sonra salondan çıkıp otoparktaki arabasına doğru yürürken yanına bir kadın yanaştı. Kadın genç iş adamının başarısını kutladıktan sonra çocuğunun çok hasta olduğunu ve tedavi edilmezse ölebileceğini söylemişti. Tedavi masraflarını ödeyebilmesine imkan yoktu, üstelik kocası da onları terk etmişti. Hasta çocuğuyla şu hayatta yapayalnız kalmış ve ev kirasını dahi ödeyemiyordu. Kadının anlattığı öykü Adnan’ı çok etkilemiş, hemen cebinden çıkardığı çek defterine yüklü bir miktar yazıp kadına uzatmıştı.

Sponsorlu bağlantılar

Çeki kadının eline sıkıştırırken ona; “Umarım bebeğinin iyi günlerinde harcarsınız” demişti. Ertesi hafta şirketteki bürosunda çalışırken Genç İş Adamları Derneği Başkanı onu ziyarete gelmişti. Başarısı için onu tekrar kutladıktan sonra; “Otoparktaki görevli çocuklar geçen haftaki ödül gecesinden sonra yanınıza bir kadın geldiğini ve onunla konuştuğunuzu söyledi bana” dedi. Adnan “evet” anlamında başını salladı.

Aslında Adnan o kadını ve yaptığı yardımı çoktan unutmuştu bile. Çünkü “İyilik yap, denize at” onun en büyük prensibiydi. Şirketin kurucusu ve akıl hocası olan babası onu böyle yetiştirmişti. Başarısının en büyük mimarı babasıydı zaten. Adnan olayı başkanın hatırlatmasıyla anımsaya bilmişti. Başkan; “Size bir haberim var. O kadın malesef bir sahtekardır. Üstelik hasta bir çocuğu da yok. Herkese aynı yalanı söyler. Öğrendiğime göre ona yardım etmişsiniz. Ne yazık ki sizi fena halde kandırmışsınız” diye devam etmişti sözlerine.

Sponsorlu bağlantılar

Bunları işiten Adnan içinin ferahladığını, rahatladığını hissetmişti. “Yani ortada ölümü bekleyen bir bebek yok mu?” dedi. Başkan; “Hayır yok” dedi. Bunun üzerine Adnan sevinçle; “İşte bu hafta duyduğum en iyi haber buydu.”

Sponsorlu bağlantılar

Özlü Söz :

“İki şeyi asla unutma, Allah’ı ve ölümü. İki şeyi de hemen unut, yaptığın iyiliği, gördüğün kötülüğü.”

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!