Sponsorlu Bağlantı

Elma Pratik Bilgiler

Elmanın vücudumuza yararları saymakla bitmez. Zayıflamaya yardımcı olmaktan tutun da, kanserden obeziteye, diyabeten alzheimer’a kadar bir çok hastalıktan koruduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. C ve E vitaminleri, potasyum ve magnezyum mineralleri açısından zengin bir besin olan elmanın, evimizdeki değişik kullanım alanlarını okuyunca çok şaşıracaksınız.

Nar Gibi Kızarmış Tavuk Yapın

Fırında kızartacağınız tavuğun sert ve kuru olmasını istemiyorsanız; Tavuğu kızartırken fırının içine bir elma koyun. Tavuk piştikten sonra elmayı çıkarın ve nar gibi kızarmış tavuğunuzu afiyetle yiyin.

Sponsorlu Bağlantı

Keklerin Uzun Süre Taze Kalmasını Sağlayın

Tavsiye Yazı

Misafirleriniz için özenle hazırladığınız keki bitirememiş, yarısı kalmış ise, kekinizi saklamak için yanına bir yarım elma koyun. Yarım elma kekinizin uzun süre taze kalmasını sağlayacaktır. Bu yöntem kekinizi buzdolabına koymaktan veya kek kalıbına tutmaktan daha iyidir.

Sponsorlu Bağlantı

Çorba ve Sulu Yemeklerin Fazla Tuzunu Alın

Yemek yaparken tuzunu fazla kaçırdıysanız eğer, yemeğinizin veya çorbanın içine bir kaç adet elma dilimi atın. Bu şekilde 10 dakika daha pişirin ve tuzu emmiş olan elma dilimlerini çıkarın.

Sponsorlu Bağlantı

Ham Domatesleri Olgunlaştırın

Yeşil haldeki olgunlaşmamış ham domatesleri bir elma ile birlikte bir kaç gün boyunca kağıt torbada saklayarak çabuk olgunlaşmasını sağlayabilirsiniz. Not: En iyi sonucu almak için altı adet domatese bir orta boy elma kullanmalısınız.

Sertleşen Esmer Şekerleri Yumuşatın

Bilindiği gibi esmer şeker nemli ortamda kalırsa sertleşip yapışırlar. Kilitli buzdolabı poşetlerine sertleşmiş esmer şekerleri bir dilim elma ile beraber koyun. Poşetin ağzını sıkı sıkı kapatıp bir iki gün kuru bir yerde bekletin. Sertleşip yapışan esmer şekerlerin rahatlıkla kullanabileceğiniz yumuşaklığı geldiğini göreceksiniz.

Elma, yenildiği zaman içten, maske olarak uygulandığı zaman dıştan sağlık kaynağı olan mucizevi bir meyvedir. Bunca faydalarının  yanı sıra bayanların güzellik için salatalık maskesi uyguladıkları bilinen bir formüldür. Peki aynı maskeyi ince dilimlenmiş elma ile uygulayanınız oldu mu? Elma maskesi, yüzünüzdeki aknelerden tutunda, yağlanmayı gidermeye, cildinizi yenilemeye kadar bir çok faydası vardır. Ayrıca kuru ve kepekli saçlarınız varsa elma suyu ile saç diplerinize haftada 3-4 defa masaj yapmanız yeterlidir. Saçlarınız ipek gibi yumuşacık olacak ve kepek sorununuza da iyi gelecektir.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!