Sponsorlu Bağlantı

En Güzel Çocuk Fıkraları / En Komik Çocuk Fıkraları

Millet olarak kültürümüzde komik fıkralar anlatmak, okumak ve dinlemek vardır. Temel’den, Dursun’a, Nasrettin Hoca’dan, Namık Kemal’e kadar pek çok fıkra ağızdan ağza dolaşarak dost meclislerinde anlatılır. Bu makalemizde belkide daha önce duymadığınız çocuklar için özenle seçilmiş en güzel çocuk fıkraları sizler için derledik. İyi Okumalar…
Makale içeriği : En Güzel Çocuk Fıkraları, En Komik Çocuk Fıkraları Oku, Özenle Seçilmiş Çok Komik Çocuk Fıkraları, en komik çocuk fıkraları, komik fıkralar, kısa komik fıkralar, komik fıkra dinle, komik fıkralar ekşi, komik fıkra anlat, çocuk fıkraları

En Güzel Çocuk Fıkraları / En Komik Çocuk Fıkraları

Ali’nin Mektubu

Küçük Ali bir gün sevgilisi Ayşe’ye gizli bir mektup yazıyormuş. Fakat mektubu yazarken eldiven takmış. Öğretmeni Ali’nin bu halini görünce merak etmiş sormuş.
– Hadi anladık, Ayşe’ye mektup yazıyorsun fakat bu eldivenleri niçin taktın? Ali cevap vermiş.
– Öğretmenim, Ayşe mektubun kimden geldiğini anlamaması gerekiyor. El yazımın tanınmasını istemiyorum, bunun için eldiven taktım, demiş.

Sponsorlu Bağlantı

Ayşe’nin Boya Kalemleri

Ali, sürekli ablası Ayşe’nin boya kalemlerini kullanırmış. Bu duruma kızan Ayşe bir gün boya kalemlerini bahçeye gömmüş  üstüne de; “Burada boya kalemleri yok” diye yazmış. Ali bu yazıyı görmüş, bahçeyi kazmış ve boya kalemlerini alıp üstüne de “Buradaki boya kalemlerini Ali almadı yazmış.”

Temel’in Devesi

Temel bir gün bir deve satın almış. Bu deve “bismillah” deyince durur, “ohh” deyince yürürmüş. Temel deve ile yola çıktığı bir gün önlerine uçurum çıkmış. Temel korktuğundan dolayı “bismillah” deyince deve durmuş. Temel, tehlikenin geçtiğini düşünüp “ohh” çekince deve ilerleyerek uçurumdan düşmüşler.

Sponsorlu Bağlantı

En Güzel Çocuk Fıkraları / Müfettiş Fıkrası

Bir okula bir gün bir müfettiş gelecekmiş. Öğretmen, çalışkan öğrencileri ayrı, tembel öğrencileri ayrı sıralara oturtmuş. Öğretmen tembel öğrencilere sıkı sıkı tembihte bulunup;

Sponsorlu Bağlantı

-Çalışkanlar ne derse siz de aynısını diyeceksiniz, demiş. Müfettiş sınıfa girmiş, çalışkan öğrencilerden birini kaldırıp sormuş.
– Oğlum, İstanbul’u kim fethetti? Çocuk hemen cevaplamış,
– Fatih Sultan Mehmet.
– Peki kaç yılında fethetti?
– 1453 öğretmenim.
– Peki oğlum uzayda hayat var mı? sorusu üzerine çalışkan öğrenci,
– Araştırılıyor öğretmenim, diye cevaplamış. Müfettiş bu seferde tembellerden birini kaldırmış ve ismini sormuş.
– Fatih Sultan Mehmet, diye cevap vermiş. Bu seferde yaşını soran müfettişe,
– 1453, cevabını vermiş. Buna sinirlenen müfettiş,
– Sen delimisin oğlum? diye sorunca çocuk,
– Araştırılıyor öğretmenim, demiş.

Resim Dersi

Ali resim dersinde sadece sonbahar resmi yapıyormuş. Öğretmeni gelmiş sormuş. “Neden hep sonbahar resmi yapıyorsun?” Ali cevap vermiş; “Sadece sarı rengim kaldı öğretmenim.”

En Güzel Çocuk Fıkraları / Ispanak Yemeği Fıkrası

Küçük Ali Ispanak yemeğini hiç sevmezmiş. Annesi, ıspanak yemeği yaptığı bir gün; “Yavrum biraz ıspanak ye de yüzüne renk gelsin” demiş. Ali; “İstemem, yüzüm yeşil olacak da ne olacak sanki?” diye cevap vermiş.
Sıradaki Komik Fıkraları da okumak ister misiniz?
Temel ve Barış Manço / Komik Fıkralar
Temel ve Barış Manço / Komik Fıkralar DEVAMINI OKU

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

1 Cevap

  1. Çok bilmiş dedi ki:

    Çalışkan tembel sıralı olan çok güzelmiş hepside çok güzel ama ben en çok onu beğendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!