Sponsorlu bağlantılar

En Güzel Çocuk

Kendini beğenmiş zengin kadın, lüks evlerinde yurt dışından özel olarak getirttikleri aşçının yaptığı özel yemekleri her öğlen çocuğunun okuluna gönderirdi. Çocuğu özel bir kolejde okuyordu. Okulun yemekleri çok güzeldi. Yine de zengin kadın çocuğunun yemeklerini özel olarak yaptırırdı.

Bugün de evde yapılan yemekleri çocuğuna götürmesi için evin hizmetçisine teslim etmiş “Bu yemekleri çocuğuma yani okulun en özel çocuğuna götür” demişti. Hizmetçi kadının da çocuğu bu özel kolejde okuyordu. Tabi ki yanlarında çalıştıkları zengin aile sayesinde. Zengin kadın her öğlen yapılan yemeklerin önce kendisi tadına bakar sonra da okula götürmesi için hizmetçi kadına teslim ederdi. Hizmetçi kadın hem özel aşçının yaptığı yemekleri evin küçük beyine götürür hem de kendi yaptığı yemekleri kendi çocuğuna götürürdü.

Sponsorlu bağlantılar

Her ikisinin de yemeklerini bitirmelerini bekler ondan sonra eve dönerdi. Bu her öğle yemeği vakti böyle olurdu. Evin küçük beyinin yemekleri etin en güzeli ile, sebzenin en tazesi ile pişirilirdi. Meyveler de tamamen organik olmalıydı. Evin zengin, kendini beğenmiş hanımı, her öğlen yemekler hazırlanıp hizmetçiye yemekleri teslim ederken sıkı sıkı tembih ederdi. “Bu özel yemekleri okulun en özel öğrencisine götür.”

Sponsorlu bağlantılar

Yıllardır yanlarında çalıştığı bu kendini beğenmiş kadının sözleri hizmetçi kadını rahatsız ederdi. Fakat kendi çocuğunu da bu özel kolejde okuttukları ve kendisine de dolgun bir maaş verdikleri için hiçbir şey diyemezdi. O gün de mutfaktan mis gibi yemek kokuları geliyordu. Belli ki küçük bey bu günde ziyafet çekecekti. Etin en güzeli, sebzenin en tazesi ile pişen yemekler hazırdı. Fransız aşçıya yemeklerin lezzetinden dolayı teşekkür ettikten sonra hizmetçiye dönüp; “Bu yemekleri al ve okulun en güzel çocuğuna götür” demişti. Evin hanımının kendini beğenmişliği yine en üst düzeydeydi. Hizmetçi kadın yemekleri almış ve okulun okulun yolunu tutmuştu. Akşam olmuş evin küçük beyi eve gelir gelmez sinirli bir şekilde annesinin yanına koşmuştu. “Anne bugün bana neden yemek göndermedin?” diye sormuştu.

Sponsorlu bağlantılar

Bir Anne İçin En Güzel Çocuk

Evin hanımı çocuğunun bu sözü üzerine, hizmetçi kadını çağırıp, “Bugün sana verdiğim yemekleri okula neden götürmedin?” diye sorunca, “Hanımım bugünkü yemekleri elbette okula götürdüm. Siz yemekleri okulun en güzel çocuğuna ver dediniz. Ben de okulun en güzel çocuğuna yani kendi çocuğuma verdim. Bir anne için en güzel çocuk kendi çocuğudur”

Sponsorlu bağlantılar
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!