Sponsorlu bağlantılar

En Komik Eğlenceli Fıkralar

Dünyanın En Akıllı Adamı

Bir keşiş dünyanın en akıllı adamını bulmak için diyar diyar geziyormuş. Sıra Nasrettin Hocanın köyüne gelmiş ve köylülere sormuş.
– Sizin köyün en akıllı adamı kim? Köylüler,
– Nasrettin Hoca, demişler hep bir ağızdan. Bunun üzerine keşiş, köy meydanında hocayı bulmuş. Keşiş, eline bir çomak almış, yere daire çizmiş. Nasrettin Hocada daireyi ortadan ikiye bölmüş, keşiş bir doğru daha çizerek daireyi dört parça olacak şekilde oluşturmuş. Hocada dörde bölünmüş dairenin üç parçasına çarpı işareti koymuş. Keşiş aşağıdan yukarıya doğru işaret yapmış. Hocada yukarıdan aşağıya doğru işaret yapmış ve keşiş büyük bir hayranlıkla hocayı tebrik etmiş. Olup bitenden bir şey anlamayan halk, keşişe ne olduğunu sormuş. Keşiş de;

– Bu adam gerçekten dünyanın en akıllı adamı. Yere dünyayı çizdim, o ortadan ekvator geçer dedi. Ben dünyayı dörde böldüm, hoca da dört de üçü sudur dedi. Ben yerden buharlaşma sonucu ne olur dedim, o da yukarıdan yağmur yağar dedi. Halk bu sefer de Hocaya neler olduğunu sormuş. Hoca da;
– Bu  adam oburun biri, yere bir tepsi baklava çizdi, yarısı benim dedim. Daha sonra tepsiyi dörde böldü, o zaman dört de üçü benim dedim. Tepsi altından ateşi hafif hafif almalı dedi, ben de üstüne fındık fıstık eklersek iyi olur dedim.

Sponsorlu bağlantılar

Cadoloz

Evin annesi ütü yaparken, evin küçük yaramazı da salonda oyuncak treni ile oynuyormuş. Annesi bir ara salona geldiğinde küçük yaramaz;
– Evet… Son durağa geldik… Duymadınız mı Allah’ın cezaları, Hâlâ ne oturuyorsunuz? Çabuk defolun inin aşağı!… Bunları duyan anne neye uğradığını şaşırmış.
– Sen nereden öğrendin böyle konuşmayı? Ne kadar ayıp, şimdi odana çık. İki saat cezalısın… İki saat sonra küçük afacan tekrar salona dönmüş, trenin başına oturmuş. Annesi de sessizce onu dinlemeye başlamış.

Sponsorlu bağlantılar

– Sayın yolcularımız, işte son durağa geldik. Umarız çok güzel bir yolculuk geçirmişsinizdir. Lütfen eşyalarınızı trende unutmayın. Trene yeni gelen yolcularımız, sizinde çok güzel bir yolculuk geçirmenizi diliyoruz… Bunları duyan annesi az önceki cezanın işe yaradığından memnun gülümserken küçük yaramaz konuşmasına devam etmiş.
– Ayrıca iki saatlik rötar yüzünden mutfaktaki cadaloz adına hepinizden özür dileriz…

Sponsorlu bağlantılar

Bu fıkraları beğendiniz mi? Yoksa komik olmadığını mı düşünüyorsun. Peki, tamam buradan diğer komik fıkralarımı okumak ister misin?

Sponsorlu bağlantılar
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!