Sponsorlu bağlantılar

En Komik Siyasetçi Fıkraları

BAŞBAKANIN YALAKALARI

Ülkenin başbakanı kayıkla gezmeyi severmiş. Şehirdeki küçük bir gölde kürek çekerken yalakaları arkadaki kayıkla onu takip ederlermiş… Bir gün başbakan yine kürek çekerken, kayık birden karaya oturmuş. Yalakaları telaş içinde “Ne oldu efendim?” diye sorunca, başbakan gülmüş; “Ne olacak, oturduk!” Yalakaları hep bir ağızdan karşılık vermişler; “Güle güle oturun efendim, güle güle oturun.”

POLİTİKACI VAADLERİ

Genç ve deneyimsiz politikacının birine, tecrübeli politikacılar akıl veriyorlarmış; “Vaad et de, ne edersen et!”
“Diyelim ki bir kalabalığa konuşuyorsun, caddeye doğru bakarsın, vatandaşlar alışveriş yapmışlar, elleri poşetlerle dolu… Ey vatandaşlar dersin, biz iktidara gelelim, milletimiz daha da zengin olacak, daha kaliteli ürünler alabilecek. Bu alışveriş yapanların sayısını on katına hatta yüz katına çıkaracağız.”
Genç politikacı verilen dersi iyi dinlemiş. Halka hitap ettiği bir konuşmasında dinledikleri aklına gelmiş, fakat karşısında bir mezarlık varmış. Çaresiz, ne yapsın, söylenenler aklına gelmiş. “Ey ahali, bize oy verirseniz eğer, gelecek yıl bu mezar taşlarını on katına hatta yüz katına çıkaracağız.

Sponsorlu bağlantılar

ADSIZ MİLLETVEKİLİ

Yeni seçilen bir milletvekili, şehirde bulunan devlet hastanesini geziyordu. Doğumhane bölümüne geldiğinde uyanık bir vatandaş yolunu kesti. “Sayın milletvekilim, eşim doğum yaptı ve oğluma sizin adınızı vermeyi düşünüyorum” deyince milletvekili hemen çıkıştı. “Hayır olamaz benim ismimi veremezsiniz, isimsiz ne yaparım sonra.”

Sponsorlu bağlantılar

KARDEŞ KARDEŞE TAŞ ATAR MI HİÇ?

Meydanlarda bol keseden atıp tutan milletvekillerinden biri hacca gitmeye karar vermiş. Hazırlıkları bitirmiş zamanı gelince yola çıkmış. Hac vazifesini yerine getirirken sıra şeytan taşlamaya gelmiş. Başlamış taşları art arda atmaya. Bir… İki… Üç… Derken taşın düştüğü yerde acı bir ses duymuş. Kulak kabartıp sesleri dinlemeye başlamış. Acı içinde iniltiler çıkaran, feryat figan ağlayıp sızlayan şeytan; “Olur mu hiç böyle, kardeş kardeşe taş atar mı hiç?”

Sponsorlu bağlantılar

SİYASETÇİ TERCİHİ

Temel sahilde gazetesini okurken önünde boğulmak üzere olan iki siyasetçinin yardım çığlıklarını duymuş. Birisi A partisinden, diğeri B partisinden olan bu siyasetçilerden sadece birisini kurtarma imkanı olan Temel; “Gazetesini okumaya devam etmiş”

Sponsorlu bağlantılar
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!