Sponsorlu bağlantılar

Farkındamıyız

Toplum olarak farkında mıyız?

Bilgi ve teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde insanlık olarak, toplum olarak ne hale geldik biz böyle? Günümüzde yüksek binalar yapılıyor, geniş otoyollara sahibiz fakat daha az karakter ve daha az dar bakış açısı oluştu bizlerde. Daha çok harcıyoruz ama hayattan daha az zevk alıyoruz. Daha büyük evlerde oturuyoruz ama daha küçük ailelerimiz var. Eskilerin kalabalık ve mutlu, neşeli aile ortamı yok artık.

Her şey ama her şey maddiyat üzerine kurulmuş. Her eve iki maaşın girdiği fakat boşanmaların arttığı bir zamandayız. Servetimizi her geçen gün katlayarak çoğaltıyoruz fakat değerlerimizi, örf ve adetlerimizi azaltıyoruz. Daha çok yapacak işimiz var fakat zamanımız az. Bilgiye ulaşmak artık bir tık uzağımızda. Cebimizdeki telefonu çıkarıp, istediğimiz bir bilgiye istediğimiz her an ve her yerden ulaşmak çok basit ve pratik. Daha çok bilgiye sahibiz, daha çok konuşuyoruz fakat çok az seviyor, çok fazla nefret ediyor ve doğru kararlar veremiyoruz. Arabamıza evimize gösterdiğimiz özeni, sağlığımız için göstermiyoruz. Daha çok ilacımız var ama sağlığımız, huzurumuz yok.

Sponsorlu bağlantılar

Aya gidip geldik ama sokağımızın karşısındaki komşumuza gitmekte zorlanıyoruz. Büyük apartmanlarda oturuyoruz ama karşı dairedeki komşumuzu tanımıyoruz. Patronumuzun veya bir mesai arkadaşımızın sevgisini, saygısını kazanmak için harcadığımız zamanı eşimize çocuğumuza harcamıyoruz. Dışımızdaki alanları fethettik fakat kendi içimize ulaşamadık. Daha çok gelirimiz, daha özgürce harcama imkanlarımız var fakat moralimiz yok, zevk almıyoruz. Daha iyi evlerin fakat daha çok yıkılmış yuvaların olduğu bu zamanda neler yapmalıyız ki bu tatsız, moralsiz ve soluk hayatımıza biraz olsun renk katabilelim...

Ailenizle ve arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirin, yaşadığınız her an özeldir unutmayın. Çok okuyun, araştırın ve sorgulayın. Hayat sadece yaşamı sürdürebilmek değildir, mutlu ve huzurlu dakikalardan oluşan bir zincirdir. Hiç bir şeyi özel bir an için saklamayın.En sevdiğiniz gömleğinizi eşiniz için giyin, en değerli parfümünüzü arkadaş ortamına giderken kullanın, en yoğun zamanınızda bile çocuklarınıza ayırabileceğiniz bir kaç saatiniz mutlaka olsun. Ailenize ve arkadaşlarınıza onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Karşı komşunuzu bu akşam evinize davet edin mesela. Eski günlerden konuşup çay içmek için.

Sponsorlu bağlantılar

Her gün, her saat ve her dakika özeldir ve bunun sizin için son olup olmadığını bilemezsiniz, iyi değerlendirin.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!