Sponsorlu Bağlantı

Gülmekten Çene Kaslarınızı Harekete Geçirecek En Komik Avukat Fıkraları

Millet olarak kültürümüzde komik fıkralar anlatmak, okumak ve dinlemek vardır. Temel’den, Dursun’a, Nasrettin Hoca’dan, Namık Kemal’e kadar pek çok fıkra ağızdan ağza dolaşarak dost meclislerinde anlatılır. Bu makalemizde belkide daha önce duymadığınız en komik avukat fıkralarını sizler için derledik. Kaynak olarak de Selçuk Maviengin’in Dünya Fıkra Antolojisi kitabından yararlandık. İyi Okumalar…
Makale içeriği : komik fıkralar, kısa komik fıkralar, komik fıkra dinle komik fıkralar ekşi, komik fıkra anlat,

Müvekkil

Şehir mahkemesinde bir cinayet davası görülüyordu. Adamın suçlu olduğu hemen hemen kesindi. Bunu bilen davalı avukatın aklına bir şeytanlık geldi. Hakime dönüp, dava ile ilgili bir tanığının olduğunu söyledi.
– Tam bir dakika sonra, müvekkilim tarafından öldürüldüğü iddia edilen kişi salona girecek, dedi.
Bunun üzerine hakim ve salondaki herkes mahkeme salonunun kapısına döndü. Bir dakika geçti ama ne gelen var ne de giden. Bunun üzerine avukat;
– Bakın, ortaya bir iddia attım ve hepiniz merak içinde kapıya bakıp heyecan içinde beklediniz. Bu gösteriyor ki; Gerçekten ortada bir cinayet olduğuna, müvekkilinin katil olduğuna sizler bile tam olarak inanmış değilsiniz. Bu sözden sonra hakim kararını açıkladı ve adamı suçlu buldu. Avukat şaşkınlıkla;
– Ama nasıl olur? Az önceki olaydan hepiniz etkilendiniz. Hepinizin kapıya baktığını gördüm. Hakim;
– Evet doğru. Hepimiz baktık ama müvekkiliniz bakmadı.

Sponsorlu Bağlantı

Hakim Bey

Mahkeme salonuna, bir davada tanıklık etmesi için yaşlı bir kadın çağrılır. Kadın yerine oturur ve davalının avukatı kadına yaklaşır. 
-Fatma Hanım, beni tanıyor musunuz? diye sorar. Fatma hanım yüzündeki tebessümle cevap verir.
– Seni çocukluğundan beri tanıyorum Ahmet Bey. Siz küçüklüğünüzde aileniz için tam bir baş belasıydınız. Şimdi de aynısınız ve karınızı komşunuzla aldatıyorsunuz. İki lira fazla kazanmak için en yakınınız bile satarsınız.
Davalının avukatı başta olmak üzere bütün salon şaşırıp kalmıştır. Avukat ne diyeceğini bilemez bir halde yaşlı kadına tekrar sorar.

Sponsorlu Bağlantı

– Peki Fatma Hanım, karşı tarafın avukatını tanıyor musunuz?
Kadın suratındaki aynı gülümsemeyle cevap verir.
– Avukat Cemil Beyi elbette tanıyorum. Onu ben büyüttüm. Onun dadısıydım. Tembel, korkak ve sarhoşun tekidir. Hiç dostu yoktur. Aynı zamanda halen geceleri altına kaçırdığını da biliyorum.
Bütün salon yine şoktadır. Herkes kendi arasında gülüşmektedir. Hakim kürsüye tak tak diye vurup herkesi susturduktan sonra her iki tarafında avukatını yanına çağırır.
– Eğer bu kadına beni tanıyıp tanımadığını soracak olursanız, yemin ederim ikinizi de yakarım. 

Sponsorlu Bağlantı

Avukat

Avukatın biri ölür ve öteki dünyaya gider. Cennetin kapısına geldiğinde, sorgu meleği avukatın günahlarını dinlemeye başlar.
1- Çevreyi kirleten büyük bir şirketi, suçlu olduklarını bildiğim halde savundum ve beraat ettirdim. 
2- Seri cinayet işleyen bir seri katili, yüksek ücret ödediği için savundum ve idamdan kurtardım.O şimdi hiç bir şey olmamış gibi elini kolunu sallaya sallaya dışarıda dolaşıyor.
3- Birçok müşteriden yüksek fiyatlar aldım.
4- Parası olmayan kadınları da savundum ama, bunun için onlara ahlaksız tekliflerde bulundum…

Sponsorlu Bağlantı

Ve liste uzadıkça uzar gider. Melek dikkatlice dinledikten sonra;
– Bitti mi?diye sorar. Avukat telaşla atılır.
– Evet bitti! Yalnız durun bir dakika, dünyadayken yaptığım iyilikler ne olacak? Bir tarihte dilencinin birine yüz lira vermiştim. Bir başka tarihte de boyacı bir çocuğa yine yüz lira bahşiş vermiştim. Bütün bunlar ne olacak? diye sorar avukat.
Sorgu meleği bir süre düşündükten sonra Cehennem meleğine döner ve 
– Şu ahlaksıza verin iki yüz lirasını da atın cehenneme…

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!