Hayatın Hikayesi / Mutluluğun Formülü

Hayatın Hikayesi

Bazen insanlar hayatınıza girerler ve orada olmaları, bir amaca hizmet etmeleri, size bir ders vermeleri ya da kim olduğunuzu ya da kim olmak istediğinizi anlamanıza yardım etmeleri gerektiğini hemen bilirsiniz. Bu insanların kim olabileceğini asla bilemezsiniz, (Belki oda arkadaşınız, komşunuz, iş arkadaşınız, çocukluk arkadaşınız, sevgiliniz veya hatta bir yabancı bile olabilir) ama onlarla hayatınızı paylaştığınızda, o anda bu insanların hayatınızı etkileyeceğini bilemezsiniz.

Ve bazen korkunç, acı verici ve adaletsiz görünen şeyler başınıza gelir, ancak bunu düşündüğünüzde, bu engellerin üstesinden gelmeden potansiyelinizi, gücünüzü, irade gücünüzü veya kalbinizi asla olgunlaştıramayacağınızı anlarsınız. Şu hayatta her şeyin bir nedeni var. Hiçbir şey şans eseri ya da tesadüfen olmaz. Hastalık, yaralanma, sevgi, ruhunuzun sınırlarını test etmek için ortaya çıkar. Bu küçük testler olmadan, her ne olursa olsun, hayat kusursuz döşenmiş, düz bir yol gibi olurdu. Güvenli ve rahat olurdu, fakat donuk ve tamamen anlamsız olurdu.

Mutluluğun Formülü

Karşılaştığınız insanlar hayatınızı etkileyebilir. Yaşadığınız başarılar ve başarısızlıklar, kim olduğunuzu anlamanıza yardımcı olur. Kötü deneyimler bile yaşayabilirsiniz. Aslında en dokunaklı ve önemli olanlar onlardır. Birisi size zarar verirse, size ihanet eder veya kalbinizi kırarsa, onları affedin, çünkü kalbinizi açtığınızda bir daha ki sefere temkinli olmanın önemini öğrenmenize yardımcı olurlar. Eğer birileri sizi seviyorsa, sizde onları koşulsuz olarak sevin. Koşulsuz olarak birilerini sevmek kalbinizi ve gözlerinizi sevgiyle açmayı öğretir.

Her gün bir önceki günün muhasebesini yap. Her anın tadını çıkar ve hayattan zevk almaya çalış. Daha önce hiç konuşmadığınız insanlarla konuşun ve gerçekten dinleyin. Kendine aşık ol, özgür ol ve hayallerini yüksek tut. Kafanı dik tut çünkü mutlu olmaya hakkın var. Kendine harika bir birey olduğunu söyle ve kendine inan, çünkü kendine inanmıyorsan, başkalarının sana inanması zor olacak. 

Hayatta karşılaştığın kötü olaylardan ders çıkar. Unutma bu olaylar sayesinde olgunlaşıyorsun. Bu kötü olaylarla bir daha karşılaştığında ne yapman gerektiğini artık biliyorsun. Mutlu olmayı öğren. Sen mutlu olursan çevrendekileri de mutlu edebilirsin. Hayatta hiçbir şey sınırsız değildir. Sen mutlu olabilmek için başkalarını mutsuz etme, kalplerini kırma.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!