Sponsorlu bağlantılar

Hayırlı Evlat

Aynı mahallede komşu olan üç kadın pazardan dönüyorlardı. Dinlenmek için ellerindeki sepetleri yere bırakıp bir parkın bankına oturdular. Üçünün de bir erkek çocukları vardı ve çocukları hakkında konuşmaya başladılar.
Birinci kadın; “Oğlunun çok iyi bir futbolcu olduğunu, ileride çok başarılı olacağını söylüyordu.”
İkinci kadın; “Oğlunun müziğe yetenekli olduğunu, sesinin çok güzel olduğunu söylüyordu.
Üçüncü kadın onları dinlemekle yetindi. Niçin konuşmadığını sorduklarında, “Benimkinin anlatılacak bir marifeti yok” dedi. ” Fakat ailesine ileride hayırlı bir evlat olacağına inanıyorum” diye ekledi.

Daha sonra üç kadın evlerine doğru yürümeye devam ettiler. Konuşmalarına şahit olan bir ihtiyar, onları takip etmeye başladı. Mahalleye geldiklerinde kollarındaki sepetlerin ağırlığından dolayı yorulan kadınlar, sepetleri yere bırakıp yorulan kollarını ve bellerini ovuşlamaya başladılar. Onları gören çocukları koşarak geldiler. Birinci kadının çocuğunun elinde futbol topu vardı. Herkesin hayran bakışları altında estetik futbol hareketleri yapıyordu. Birinci kadın gururla; “İşte benim oğlum” dedi. “Geleceği çok parlak.”

Sponsorlu bağlantılar

İkinci kadının çocuğu, etrafına topladığı kalabalığa bir pop star edasıyla bülbül gibi sesiyle sanki konser veriyordu. İkinci kadın da gururla; “İşte benim oğlum” dedi. O da  “Geleceği çok parlak” diye ekledi. Üçüncü kadının çocuğu annesini yorulmuş bir vaziyette görünce koşarak geldi. Herkese nazikçe selam verip, hal hatır sorduktan sonra; “Dur anneciğim sana yardım edeyim” dedi ve annesinin eşyalarını yerden aldığı gibi eve kadar götürdü.

Sponsorlu bağlantılar

Kadınları takip eden ihtiyar olanları izliyordu. Kadınlardan biri ihtiyara dönüp; Söyle bakalım amca en marifetli çocuk hangisi ?” Başından beri olayları izleyen ihtiyar, birinci kadına dönüp; “Evet senin çocuğun futbolda çok becerikli ve yetenekli ama en marifetli çocuk seninki değil” İhtiyar bu seferde ikinci kadına dönüp; “Evet senin çocuğunun müzik konusunda yetenekli olduğunu anlamamak mümkün değil ileride belkide çok meşhur bir yıldız bile olabilir ama en marifetli çocuk seninki de değil.” İhtiyar daha sonra kadınların hepsine birden dönerek; “Ben bir tek marifetli çocuk gördüm. O da annesine yardıma koşan şu çocuk ve ileride hayırlı bir evlat olacağına eminim.”  diye ekledi.

Sponsorlu bağlantılar

 

Sponsorlu bağlantılar
Önceki Hikaye
Osman efendi bir sabah müthiş bir baş ağrısı ile uyanır. İlaç alır fakat geçmez. Bir iki gün bekler, ağrı devam eder. Doktor çağrılır. Doktor muayene eder, ağrı kesiciler verir, gider. Lakin Osman efendinin baş ağrısı artarak sürer. Üstüne üstlük de…DEVAMINI OKU…

Sonraki Hikaye
Halk arasında çalışmanın ibadet sayıldığı şeklinde bir düşünce hakimdir. Ne yazık ki bu kanaat, farzlarını ve ibadetlerini ihmal eden birçok insanın mazereti haline gelmiştir. Peki gerçekten de çalışmak ibadet midir?Çalışmanın ibadet olabilmesi için gereken hükümler nelerdir?
Alimlerden birine sordular.
– Özü sözü doğru olan tüccar mı, yoksa geceleri namaz kılan, gündüzleri oruç tutan abid mi yüksektir? Alim cevap verdi…
DEVAMINI OKU…

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!