Sponsorlu Bağlantı

İçindeki Sesi Dinleyen Genç

Ahmet yirmi yaşına o sene girmişti. Kendinden emin, çok zeki ve çok çekici bir genç adam olmanın mutluluğunu hissediyordu. On gün sonra bir okumak üzere ülkesinden ayrılacaktı. Hiç bir şeyden korkmuyordu ama duygusallığı nedeniyle, ülkesinden ayrılma fikri zor geliyordu ona.

Yüzünü görmediği Ayşe isminde bir kız arkadaş edinmişti ve birbirlerine sürekli mektup yazıyorlardı. Her yeni mektupta birbirlerinden biraz daha etkileniyor, yüreklerini birbirlerine biraz daha açıyorlardı. İki sene bu şekilde geçip gitti. Ahmet ve Ayşe birbirlerine belki binlerce mektup yazmış, her mektuptan ayrı tatlar almışlardı.

Sponsorlu Bağlantı

Ahmet’in ülkeye geri dönme zamanı gelmişti. Son mektubunda Ayşe’yi görmek istediğini yazdı. “Ancak seni tanıyabilmem için bana bir resmini gönder lütfen” diye ekledi. Ayşe buluşmayı kabul etti fakat resmini göndermedi. “Resmin ne önemi var ki? Bizi ilgilendiren kalplerimiz değil mi? Yakama kırmızı bir çiçek takacağım” dedi.

Sponsorlu Bağlantı

Günler birbirini kovaladı ve Ahmet ülkeye döndü. Trenden indiği ilk anda gözleri Ayşe’yi aradı. Bir müddet etrafa bakındı, sonra kalabalığın arasından şimdiye dek gördüğü en güzel kadın belirdi. Uzun boylu, alımlı, uzun, sarı saçlı, masmavi iri gözleri ve mavi elbisesiyle muhteşem bir kadındı. Kadına doğru bir adım attı ama yakasında hiç bir şey yoktu. Kadın gözlerine baktı ve “Merhaba, benimle gelmek ister misin?” diye sordu.

Sponsorlu Bağlantı

Tam o sırada güzel kadının yan tarafından geçen yakasında kırmızı çiçek olan kadını gördü. Kısa boylu, şişman sayılacak kiloda, gri ve kısa saçlı, tozlu, uzun montu ve kalın bilekleriyle öylece duruyordu. Ahmet şaşkındı, az önce hayatında gördüğü en güzel kadından bir teklif almıştı ancak karşısında da yüreğine aşık olduğu kadın duruyordu. Kendini toparladı ve yanından geçen dünyalar güzeli kadına aldırmadan ilerledi. Elinde Ayşe ile birbirlerini tanımalarını sağlayan kitap vardı.

Sponsorlu Bağlantı

Elini uzattı, “Merhaba Ayşe” dedi gözlerinin içi gülerek. “Pardon” dedi kadın. “Ben Ayşe değilim. Az önce buradan geçen sarı saçlı, mavi elbiseli bayan yakama bu çiçeği taktı ve bunun hayatının sınavı olduğunu söyledi. Sizi garın çıkışında bekliyormuş.” İçindeki Sesi Dinle

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!