Sponsorlu Bağlantı

İçten Bir Gülümseme

Genç kız yolda yürüyordu. Karşısındaki üzgün görünen yabancıya gülümsedi. Genç adam bu gülümseme ile kendini daha iyi hissetti. Geçmişte bir arkadaşının kendisine yaptığı büyük bir iyiliği hatırladı ve ona bir mesaj attı. Bu mesaj arkadaşının öyle hoşuna gitti ki, yemek yediği lokantada garsona iyi bir bahşiş verdi.

Bu bahşiş yüklü bir rakamdı. Bahşişin miktarına şaşıran garson, akşam evine giderken paranın bir kısmını yolda gördüğü bir fakire verdi. Fakir adam iki gündür ağzına tek bir lokma bile koymadığı için bu paraya çok sevindi. Bir lokantaya girdi, kendisine sıcak bir tas çorba söyledi ve afiyetle içti. Yemeği bittikten sonra kaldığı gece konduya gitmek için yola koyuldu. Yolda soğuktan titreyen bir köpek yavrusuna rastladı ve onu alıp evine götürdü. Soğuktan kurtulup, sıcak bir yuva bulduğu için yavrucak çok mutlu olmuştu.

Sponsorlu Bağlantı

İkisininde uyuduğu bir gece evde yangın çıktı. Köpek yavrusu telaşla havlamaya başladı. Sonunda adamı uyandırdı. Uyanan adam köpeğine aldığı gibi dışarı fırladı. Yangın yan komşunun evine sıçramak üzereydi. Adam hemen yan komşusunun kapısını gürültülü bir şekilde çalmaya başladı. Bütün ev halkını uyandırmayı başardı. Kurtulan çocuklardan birisi büyüdü ve çok büyük bir işletme kurdu.

Sponsorlu Bağlantı

Bu iş yerinde çalışan işçilerden birisi maaşını alır almaz bir miktarını şehir dışında okuyan oğluna gönderdi. O sene okulunu birincilikle bitiren genç adamın hazırladığı proje bilim dalında birinci seçilmişti. Ödülünü Cumhurbaşkanının elinde alacağı gecede tanıştığı güzel bayanla evlendi ve mutlu bir yuva kurdular. Bu mutlulukları çocuklarına da yansıdı. Sevecen, güler yüzlü çocuklarının birisi doktor oldu hayat kurtarıyor, birisi öğretmen oldu doktor yetiştiriyor.

Sponsorlu Bağlantı

Bütün bunların olmasını sağlayan ise, değeri bir kuruşa bile mal olmayan masum, sıcak ve içten bir gülümseme idi. Fakat bu gülümseme öyle samimi, öyle içten ve sıcaktı ki, iyilik kapısını ardına kadar açmıştı. Bu gülümseme öyle masumdu ki, hiç bir karşılık beklememişti. Bu sıcak gülümsemenin açtığı iyilik kapısından girenler, diğerlerinin kaderini değiştirmişti.ALINTI

Sponsorlu Bağlantı
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!