Sponsorlu Bağlantı

İşine Gereken Önemi Veren İnsanlar

Ülkenin önde gelen şirketlerinden birinde, insan kaynakları konusunda uzman bir müdür, firmaya yardımcı eleman alacaktır. Gazetelere büyük ilanlar verilir. Gelen müracaatları değerlendirmeye başlayan müdür, kılık-kıyafet, fizik ya da hitap şeklinden çok, iş gücü ve dikkat üzerindeki ayrıntılardan emin olmak istiyordu. Yani ufak olaylarda bile ayrıntılara dikkat eden birisini işe alacaktı. Çünkü işleri zamanında teslimat ve kalite konuları üzerinde durmaktaydı.

Adaylar şirketin önünde müdürün gelmesini ve kendilerini görüşmeye almasını beklemekteydiler. Müdür odasından çıktığı anda iş yerinin bulunduğu kavşaktan acı bir fren sesi geldi. Büyük bir gürültünün ardından çığlık sesleri ortalığı kaplamıştı. Müdür olayı anlamak için kapıya yönelirken aklına bir fikir geldi. İş müracaatı için kapıda bekleyen adaylara dönerek; “Lütfen caddeye giderek dışarıda neler olduğu hakkında bilgi getiriniz bana” dedi.

Sponsorlu Bağlantı

Tüm adaylar aceleyle dışarı çıktılar, olay mahalline giderek kendilerince yorumlar yapmaya başladılar. Notlar tutup şirket binasına geri döndüler. Bütün adaylar olay ile ilgili notlarını müdüre açıkladıklarında, hiç biri tatmin edici değildi. İçlerinden en son orta yaşlı olanı cebinden çıkardığı notlarını okumaya başladı.

Sponsorlu Bağlantı

“Beyefendi, iş yerinizin iki sokak altındaki deniz kavşağında ………. plakalı lacivert renkli özel bir araç ile, ………. plakalı, ………. markalı sarı renkli ticari bir araç çarpışmak suretiyle maddi hasarlı kaza meydana gelmiştir. Kazada ölen yada yaralanan olmamasına rağmen, özel araçta büyük hasar meydana gelmiştir. Bütün bu yaşananlar trafik tutanaklarında şahitler aracılığıyla kayıtlara geçmiştir” der ve geriye çekilerek müdürün vereceği kararı saygıyla beklemeye başlar.

Sponsorlu Bağlantı

Müdür, orta yaşlı adamın söylediklerini hayranlıkla dinledikten sonra nazikçe elini uzatır ve; “Dikkatiniz ve işinize duyduğunuz hassasiyetinizden dolayı işe alındınız beyefendi. Yarın sabah işinize başlayabilirsiniz” diyerek yanıtlar, işine saygılı ve hassasiyetli olan adamı.

Sponsorlu Bağlantı
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!