İşitme Kaybına Doğal Yöntemler

İşitme Kaybı

İşitme duyusu; dış ortamda bulunan ve ses olarak adlandırdığımız titreşimlerin dış kulaktan içeri girerek, iç kulağı uyarması ve oluşan “ses” bilgisinin beyne taşınması sonucu ortaya çıkmaktadır. Dış kulaktan gelen sesler, iç kulakta tam olarak anlaşılmıyorsa veya az geliyorsa işitme kaybınız var demektir. Peki işitme kaybına doğal yöntemler nelerdir?

Eğer sizde işitme kaybınız çeken biriyseniz bu organik yöntemler size yardımcı olacaktır. İnsanoğlu yaş olarak ilerledikçe vücudumuzda bazı değişiklikler ve sağlık sorunları ortaya çıkıyor. İşitme kaybı da çoğunlukla yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan sağlık problemlerinden birisidir. Yaşlılığın yanında cinsiyet, ırk, sosyal statü farklılıkları ve gündelik hayat tarzınızda işitme kaybınızı artıran faktörlerdir.

Eğer sizin de işitme kaybı problemimiz varsa bu yöntemlerden birini uygulayabilirsiniz. Her iki yöntemde tamamen doğal malzemelerden oluşmaktadır. Yöntemleri uyguladıktan sonra görüşlerinizi buradan bizimle paylaşırsanız, işitme kaybı olan diğerlerinin de fikir sahibi olmasına yardımcı olursunuz.

Kür 1
Malzemeler
♦ 
3 diş sarımsak
♦ 
Zeytinyağı
♦ 
Damlalık ve pamuk
Hazırlanışı
3 diş sarımsağı soyun ve iyice yıkayın. Daha sonra havanda ezip üzerine bir çay kaşığı zeytin yağı dökün ve iyice karıştırın. Bu karışımın posasını bir tarafa zeytin yağını bir tarafa ayırın ve zeytinyağının daha iyi tesir etmesi için bir gün bekletin.
Kullanımı
Zeytinyağını bir damlalık yardımı ile her bir kulağınıza da 2-3 damla damlatın. Kulaklarınızı da pamuk ile örtün ve 20 dakika sonra kulaklarınızı temizleyin. Bu uygulamanın etkilerini zamanla fark edeceksiniz ve kesinlikle etkileneceksiniz.

İŞİTME KAYBINA ÇÖZÜM: SOĞAN
– Soğan da içerdiği antioksidanlar ile koklear sayesinde, hasar ve işitme kaybı için kullanılan çözümlerden biridir. Kalıcı ve geçici işitme kaybında kullanılmaktadır.
– Kulaklardaki hücre kaybını engelleyen güçlü antioksidanlar ile sorunun azalmasını sağlar.
– Soğan kulak sorunlarına neden olan travma ve kulak zarı patlamaları ya da hava basıncı değişikliklerinde de etkilidir.
– Çocuklarda orta kulak iltihabı (otitis) tedavisi için etkilenen kulağa soğan suyu da uygulanabilir.
– Soğan düzenli olarak tüketildiğinde ya da kullanıldığında kulak ile ilgili sorunlarda önemli ölçüde azalma sağlanır.

Kür 2
Malzemeler
♦ Soğan

♦ 1 litre su
Hazırlanışı
300 gram soğan bir litre suyun içinde 12 saat boyunca bekletilir. Bu suda her gün 3 bardak içilir.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!