Sponsorlu Bağlantı

Kadınların En Başarılı Olduğu Meslekler

Kadınların en başarılı olduğu meslekler

Elbette ki kadınlar erkeklerin yapabildiği bütün işleri mükemmel bir şekilde yapabilmektedirler. Ancak bazı meslek grupları var ki, bu mesleklerdeki kadınlar diğer mesleklere oranla daha fazla başarılı olmaktadır. Bu mesleklerin en büyük özellikleri arasında ise hem sosyal hayatlarından ödün vermemeleri, hem de maddi anlamda kendilerine ve ailelerine yetebilmeleri olmaktadır. Kadınların en başarılı olduğu meslekler ise şu şekilde sıralanabilir:
Kadın pantolon ceket takım modelleri

Eczacılık

Sponsorlu Bağlantı

Kadınların genlerine kodlanmış olan iyileştirme ve yardımcı olma iç güdüsü bu meslekte başarılı olmalarının oldukça önemli bir sebebi olmakta. Eczacılık bölümü okuyanların ise önlerinde oldukça fazla seçenek bulunmakta. Bu seçeneklerden bazıları ise; eczane açmak, akademisyen olarak fakültede kalmak ve hastahanelerde çalışmak bulunuyor. 

Sponsorlu Bağlantı

Doktorluk

Yukarıda saydığımız kadınlara ait özelliklere ek olarak oldukça şefkatli olan kadınlar doktorluk mesleğini de büyük başarılar ile sürdürüyorlar. Ancak bu mesleğin kadınları zorlayabilen bir özelliği bulunmakta. Bu özellik ise, hassas yapıda olanların hastaların hallerine normalden çok daha üzülmeleri olmaktadır. Geliri oldukça yüksek olan bu mesleğin çalışma alanları ise herkesin bildiği üzere hastahaneler, klinikler, üniversite de yapılan akademisyenlikler ve iş yeri hekimliği olmaktadır.
Kadınların en başarılı olduğu meslekler

Sponsorlu Bağlantı

Kadınların en başarılı olduğu meslekler Hemşirelik

Sağlıkla ilgili mesleklerin kadınlar için yaratıldığına bir diğer örnek ise hemşirelik olmaktadır. Yukarıda saydığımız genel özelliklerin tamamen kullanıldığı hemşirelik kadınların anaç duygularını da işin içine alan bir yapısı olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantı

Dekoratörlük ve Mimarlık 

Kadınlarda var olan bir diğer özellik ise yaratıcılık ve zarafettir. Bu iki özelliğin birleştiği meslek ise şüphesiz ki mimarlık ve dekoratörlük olmaktadır. Kadınların başarılı olduğu meslekler grubuna dekoratörlük ve mimarlık mesleklerini de eklemeden olmaz elbette. Sonuçta kadınlar zarif varlıklardır ve dekoratörlük ve mimarlık da zerafet gerektiren mesleklerdir. Yani tam kadınlara göre.

Bankacılık

Mesai saatleri belli olan bu meslek sayesinde kadınlar özel hayatlarına ve ailelerine daha rahat vakit ayırabiliyorlar. Hafta sonlarının tatil olması ise bir çok özel sektörde bulunmayan bir ayrıcalık olarak göze çarpıyor. Kadınların başarılı olduğu meslekler grubuna bankacılık mesleğini eklemesek olmazdı. Kadınların genlerinde olan ev yönetimini bankacılık mesleğine uyarlamaları çok da zor olmasa gerek.

Kadınların en başarılı olduğu meslekler Avukatlık

Kadınların başarılı olduğu meslekler arasında avukatlığın olması elbetteki şaşırtıcı olmamaktadır. Özellikle bir kadının günde ortalama 20.000 kelime kullandığı düşünülürse bu mesleğin kadınlar için yaratıldığına hiç şüphe duymamak gerekir.

Senaryo ve Oyun Yazarlığı

Kadınların hayal dünyalarının oldukça geniş olması ve hikaye oluşturmada ki başarıları göz önüne alındığında senaryo ve oyun yazarlığında başarılı olmaları elbette şaşılacak bir durum olmamaktadır. Kadınların başarılı olduğu meslekler arasında yer almasının bir diğer avantajı ise kadın sorunlarına etkili bir şekilde dikkat çekebilmeleridir.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!