Sponsorlu bağlantılar

Kendine İnanıp Başarıya Ulaşanlar

Başarı; Küçük veya büyük bir iş sonucunda tatmin olunacak derecede elde edilen sonuçtur. Başarının asıl kaynağı inanmak ve başlamaktır. Bir işi başaracağınıza önce inanmalısınız ki, çevrenizden gelebilecek her türlü olumsuzluklara karşı yılmadan, usanmadan o işi bitirebilesiniz. O işi yapabileceğinize, bitirebileceğinize inanırsanız başarılı olursunuz. Bir şeyi başaran kişiler, genellikle yüzde bin haklı oduklarına inana kişilerdir. İnancınız tam ise ikinci aşama o işe başlayabilmektir. Kolları sıvadınız ve işe de başladınız şimdi sabırla ve azimle çalışmalı, pes etmemelisiniz.

Kristof Kolomb’un başarısı

1940 yılında Kristof Kolombiya, Hint adalarına giden yeni ve daha kısa bir yol bulma planını İspanya Kraliçesi Isabella ve Kral Ferdinand’a sunar. Kraliyet bu etkileyici planın incelenmesi amacıyla bir heyet kurar. Coğrafya uzmanları ve bilim adamlarından oluşan kalabalık bir heyet Kolomb’un planlarını inceler ve şu sonuca ulaşır. “OLANAKSIZ”

Sponsorlu bağlantılar

Buna rağmen yaptığı hesaplara ve elde ettiği bilgilere güvenen Kristof Kolombiya, Kraliçe İsabella ve Kral Ferdinand’ı ikna atmeyi başarır ve gerekli olan mali desteği sağlar. En kısa sürede Nina, Pinta ve Küçük Santa Maria adlı gemileriyle yola çıkan Kolomb, ulaşılması olanaksız olarak görülen yeni topraklara ayak basarak o güne kadar düz olduğu düşünülen dünyayı birden yuvarlak hale getirmeyi başarır. Nereye gittiğini bilen adama bütün dünya yol verir düşüncesinde olan Kolomb inanmıştır bir kere. İnandığı ve başarabileceği bir şey için ilk adımı da atmış, yola çıkmıştır. Sabırla ve zorlu bir yolculuk sonunda hedefine varmış yani başarmıştır.

Sponsorlu bağlantılar

Sylvester Stallone’un Başarısı

Rambo ismini bilmeyen yoktur. Hatta defalarca izlemişizdir Rambo serisini. Sylvester Stallone artistlik bürosuna başvurduğunda “Hey! Sen tam bizim aradığımız insansın, hemen gel sana bir film de rol verelim!” dediklerini mi sanıyorsunuz. Hayır… Sylvester Stallone başarıya ulaşıncaya kadar binlerce kere ret üstüne ret cevabını aldı. Stallone, bin kez ret cevabını almış olmasına rağmen o pes etmedi bin birinci kapıyı çalma cesaretini gösterip başarıyı yakaladı. Stallone inanmamış olsaydı şuan hiç birimiz onu tanımıyor olacaktık.

Sponsorlu bağlantılar

Thomas Alva Edison’un Başarısı

Machigan Port Huran İlkokulu öğretmeni, ailesinin başarısız olduğu gerekçesiyle okuldan aldığı öğrencisi Thomas Alva Edison için, “O beyinsiz bir çocuk ve hiçbir işte başarılı olamaz” demişti. Daha sonraki yıllarda Edison, yaptığı kimyasal deneylerden birinin patlaması sonucu telgraf ofisindeki işinden kovulmuştu. Asla pes etmeye niyeti olmayan Edison, elektrik ampulü başta olmak üzere insanlığın hayatını kolaylaştıran icatlar nedeniyle tarih boyunca unutulmayacak bilim adamları listesine adını yazdırmayı başardı. Çünkü asla pes etmedi. Edison’un başarısının büyüklüğü, inancının büyüklüğünde saklıydı. Başarabileceğine inanıyordu ve başardı.

Sponsorlu bağlantılar

Bu gibi başarı öyküleri elbette ne bu sayfaya ne de kitaplara sığar. Fransız psikiyatr Emile Coue, kendine inanmakla ilgili şu tespiti başarının elde edilebilmesi adına son noktayı koymak için yeterlidir. “Eğer bir işi başarabileceğine inanırsan, ne kadar güç olursa olsun, başarırsın. Ama kendini, dünyadaki en basit bir şeyi bile yapamayacak biri olarak görürsen, köstebek tepecikleri bile gözüne tırmanamayacağın kadar yüksek görünür.”

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!