Sponsorlu Bağlantı

Sağlıklı Kilo Verebilmek İçin 10 Altın Kural

Sıcakların başlaması, yazın yaklaşmasıyla  kilo vermek isteyenler harekete geçmeye başladı. Kilo verebilmek için 10 altın kural şunlardır.

Kilo vermek için yemek yeme saatlerine dikkat etmek, diyette yazanlar haricinde yemek ayırt etmemek, bütün bir günü planlamak size zor geliyor olabilir. Evet bazen insanın içinden bir şeyler yemek gelmiyor. Moralimiz bozukken patates kızartması yemek bize daha çekici geliyor. Yada dürüm döner yiyince rahatlıyoruz belki ama hem vicdanımızı zorlamış hem de kilo almış oluyoruz. Yani bu durum iyi olduğu kadar kötü sonuçlara yol açıyor. Kilo verebilmek için 10 altın kural yazımızı bunun için dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.
Kilo Verebilmek İçin 10 Altın Kural
Canınız sıkılsa da, moraliniz bozulsa da yapabileceğiniz şeyleri bilmek istemez misiniz? Kilo verebilmek için 10 altın kural yazımızı uygulayanlar, kilo kontrolünde başarıyı sağlayanlar veya en fazla 3-4 kilo fazlası olan kişilerdir.
Elinizden geleni yapıyor ama yinede kilolu olduğunuzu düşünüyorsanız burada iki konu var demektir. Birincisi; Doğru yaptığınızı düşündüğünüz şeyler gerçekten doğru olmayabilir. İkincisi; Bu dikkati ve özeni göstermeseydiniz belkide şu anki vücut ağırlığınızdan 20 kilo daha fazlanız olacaktı. Kendinizi değerlendirin. Yaptıklarınızı kontrol etmeniz ve eksik olanları toparlayabilmeniz için bu Kilo verebilmek için 10 altın kuralı sizler için derledim. Bakalım siz ne durumdasınız?

 

Sponsorlu Bağlantı

Kilo Verebilmek İçin 10 Altın Kural

1. Yemekleri masaya koymayın. Tabaklara koyun ve masaya öyle getirin. Böylece yemekleri sofrada görmemiş olacaksınız. İradenize yenilmemiş olacaksınız.
2.Yemek sırasında hızlıca yiyip sofradan kalkmayın. Arada bir çatal kaşığı bırakıp sohbet edin. Yemek anı hem keyifli olur hem de hızlı yemek yemekten kurtulmuş olursunuz.
3. Tabaklarınızı küçük boyda seçin. Çünkü büyük tabakta bitiremediğiniz bir yemek sizi motive etmez, gözünüzü doyurmaz. İllede büyük tabak seçecekseniz, tabağınızı bolca sebze ile doldurun.

Sponsorlu Bağlantı

4. Önce sağlıklı ve hafif yemekleri tüketin. Kalorili ve yağlı olanları sona saklayın. Doyduğunuz için kalorili ve yağlı yemeklerden daha az yemiş olursunuz.
5. Karnınızın tok olmasına rağmen yemeğe devam ediyorsanız, kendinize süre tanıyın. Önce 4 gün, sonra 4 hafta… Doyduğunuzda mutlaka bırakın ve ikinci tabağa geçmeyin. Dördüncü haftadan sonra iştahınızı kontrol edebildiğinizi göreceksiniz.
6. Kilo vermeyi işkence değil, “güzel bir tecrübe” olarak düşünün. Beyninize olumlu düşünceler yükleyin. Diyetle ilgili söylediğiniz tüm olumsuz sözcükleri hayatınızdan çıkarın.

Sponsorlu Bağlantı

7. Yaşamınızı zorlaştırmayacak değişiklikler yapın. Ara öğün yapmak sizi zinde tutuyorsa, çok fazla abartmadan hafif ve sağlıklı yiyeceklerle ara öğün yapın.
8. Ruh halinizi unutmayın. Ne halde olduğunuzu, iyi veya kötü sorgulayın. Durun, düşünün. Şu anda bulunduğunuz ruh halinize göre yorumlar yapmayı deneyin.
9. Sağlığınız ve beslenmeniz adına yaptığınız iyi ve kötü şeyleri bir yere not alın. Kötü tarafta olanları haftada bir azaltın. İyi olanları da haftada bir artırın. Böylece bir kaç ay sonra hafiflemiş olacaksınız.
10. Canınız sıkılınca sağlıklı abur cuburlar tüketin. Light bisküviler, şekersiz içecekler, küçük porsiyonlarda bitter çikolata, kepekli kurabiyeler, kuru meyveler, light sütün içine toz tarçın gibi…

Sponsorlu Bağlantı

Son olarak şunu unutmayın: Kilo verebilmek istiyorsanız önce bunu beyninizde başlatın. Vücudunuz zamanla beyninize uyacak ve kilo vermeye başlayacaksınız. Kilo verebilmek için vücudunuzu kesinlikle yıpratmayın. Sağlığınızı kaybetmeyin.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!