Sponsorlu Bağlantı

Komik Fıkralar

Dedemin Düğünü

Yaşlı bir adam ayakkabı mağazasına girer, tezgahtara iki adet 44 numara ayakkabı almak istediğini söyler. Tezgahtar, “Dede sen zaten 80 yaşındasın, ayakta zor duruyorsun, iki ayakkabıya ne gerek var, bir ayakkabı al sana ömrünün sonuna kadar yeter” der. “Birini kendime birini de babama almak istiyorum” deyince tezgahtar şaşkınlıkla “Dede sen 80 yaşında olduğuna göre babanız da 100 yaşında olmalı” deyince yaşlı adam yine söze girer ve “Evet dedemin düğününe gitmemiz gerekiyor. iki adet 44 numara ayakkabı almak istiyorum” diye tekrarlar.

Tezgahtar iyice şaşırmıştır. “Babanız 100 yaşında ise dedeniz 120 yaşındadır o zaman.” “Evet” diye cevap verir yaşlı adam. Tezgahtar şaşkınlığı artmış halde tekrar sorar, “Dedeniz evlenmek mi istiyor? Kaçıncı evliliği olacak?” Yaşlı adam tezgahtarın şaşkınlığını arttıracak şu cevabı verir, “Yok aslında kendisi pek de istemiyor ama annesi ve babası ısrar ediyor.”

Sponsorlu Bağlantı

Erkeklere Laf Anlatmak

Tavsiye Yazı

Adamın biri televizyonda haber izlerken bir haber dikkatini çeker. Öteki odada olan hanımına bağırır. “Hanım hanım, gel bak haberlerde ne diyor.” Kadın heyecanla gelir. “Ne oldu?” diye sorar. “Bak haberlerde diyor ki, kadınlar günde ortalama 16000 cümle kuruyorlarmış, erkekler ise sadece 8000.

Sponsorlu Bağlantı

“Gördün mü bak bilim bile sizin ne kadar konuşkan olduğunuzu kanıtlamış oluyor” Kadın kızgın ve haksızlığa uğramış bir tavırla kocasına döner. “Tabii senin gibi beyinsizlere bir lafı iki kere anlatırsan, bir cümleyi iki kere kurmuş oluyoruz.”

Sponsorlu Bağlantı

Tanrı Yok Kadın

Yaşlı kadın oldukça dini bütün bir insanmış. Her sabah kapısının önüne çıkar ve bağıra bağıra dua edermiş. “Tanrım bize verdiklerin için sana şükürler olsun.” Her duadan sonra yan komşusunun sesi duyulurmuş; “Tanrı yok kadın, tanrı yok.”
Yaşlı teyze ne kadar sinirlense de, yine her sabah dua etmeyi ihmal etmezmiş. Komşusu da inadından her seferinde ona öyle bağırırmış.

Bir akşam, komşusu yaşlı teyzeye bir oyun oynamaya kalkmış. Markete gidip bir sürü meyve sebze alıp torbalara doldurmuş, yaşlı teyzenin kapısının önüne bırakmış. Ertesi sabah teyze kapıyı açıp da yiyecekleri görünce çok şaşırmış ve sevinçle bağırmış.
“Sana şükürler olsun Tanrım! Bu gönderdiğin yiyecekler için sana şükürler olsun.” Ağacın arkasında onu seyreden komşusu seslenmiş. “Tanrı yok kadın, tanrı yok. O yiyecekleri ben aldım.” Yaşlı teyze hiç istifini bozmamış.
“Yüce tanrım sana ne kadar şükretsem azdır. Hem bu yiyecekleri göndermişsin, hem de parasını şeytana ödetmişsin.”

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!