Sponsorlu Bağlantı

Komik Seçme Fıkralar

BANA DA MI LO LO?

Sanık kesinlikle ceza yiyecekmiş. “Ben seni kurtarırım!” diyerek büyük bir ücret karşılığında davayı üstlenen avukat, sanığı karşısına alıp tembih etmiş: “Yargıç ne derse desin, ne sorarsa sorsun lo lo dan başka bir söz söylemeyeceksin! Duruşmada yargıç sormuş: “Adın ne” “Lo lo” “Söylesene be adam” “Lo lo” “Kaç yaşındasın” “Lo lo”  “Yahu burası mahkeme, cevap ver!” “Lo lo” Avukat söz almış: “Sayın yargıç müvekkilim zararsız bir delidir, ceza sorumluluğu yoktur! Yargıç da sanığın ceza sorumluluğu olmadığına karar vermiştir.

Duruşmanın ertesi günü avukat, sanıktan ücretini istemiş. Hapisten kurtulan adam ise mahkemedeki tavrını takınmış: “Lo lo” “Dostum, mahkeme sona erdi, kendine gel, şakayı da bırak. “Lo lo” Sonunda avukatın tepesi atmış: “Senden para istiyorum be adam! “Lo lo” Avukat bağırarak “Bana da mı Lo lo?

Sponsorlu Bağlantı

Çekirge

Amerikalı bir turist, rehberle beraber Avustralya’yı gezmektedir. Rehber ve Amerikalı büyük bir çiftliğe gelirler. Amerikalı ileride otlayan koyunları fark ederek rehbere sorar: “Bunlar nedir?” Rehber: “Bunlar koyun” diye cevap verir. Amerikalı alaycı bir tavırla; “Yapma yahu, bizde koyunlar bunların iki üç katı büyüklüğünde olurlar” diyerek gülmeye başlar. Biraz daha ilerler ve otlayan inekleri görürler. Amerikalı yine sorar. “Bunlar nedir?”
Rehber yine cevap verir. “Bunlar inek” Amerikalı alaycı bir tavırla gülerek; “Vay be bizim oralarda inekler bunların iki üç katı büyüklükte olurlar” der. Bir süre daha gittikten sonra Amerikalı hayatında ilk kez gördüğü Kanguruya şaşkın şaşkın bakar ve sorar. “Peki bunlar nedir?” Rehber bu sefer hiç umursamadan cevap verir. “Çekirge”

Sponsorlu Bağlantı

Bizde Çok Var

Bir Amerikalı, bir İngiliz ve bir Iraklı barda oturmuş içiyorlarmış. Amerikalı içkisini bitirince bardağı havaya fırlatıp silahıyla bardağa ateş etmiş ve parçalamış. “Bizim ülkemizde bu bardaklardan o kadar çok var ki, biz aynı bardakla iki kere içmeyiz.” İngiliz de içkisini bitirince bardağı havaya fırlatmış ve silahını çıkarıp ateş etmiş, bardağı parçalamış. “Bizim ülkemizin sahillerinde o kadar çok bardak yapacak kum var ki, aynı bardakla iki kere içmeyiz.” 
Iraklı da içkisini bitirip bardağı havaya fırlatmış ve silahını çıkarıp Amerikalı ve İngiliz’i vurmuş. “Bizim ülkemizde de bu Amerikalı ve İngiliz den o kadar çok var ki, biz aynı adamla iki kere içmeyiz.” 

Sponsorlu Bağlantı
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!