Sponsorlu bağlantılar

Komik Temel Fıkraları

Sırtım Kaşınayi

Temel inşaattan düşer ve hemen yoğun bakıma alınır. Kolunun birini kaybetmiştir, bu onun moralini çok bozar. İntihar edip kendini öldüreceğini söyler. Doktorlar Temel’i ikna etmek için dil dökmeye başlarlar. “Bak Temel sen aslında çok şanslısın. Geçen sene Dursun da aynı şeyi yaşadı, iki kolunu da kaybetti. Fakat şuan çok mutlu inanmazsan git ve bak. Temel zamanla düzelir ve Dursun’un yanına gider. Dursun bahçede dansöz misali dans etmektedir. Bunu gören Temel çok şaşırır. “Ula Dursun sen kolsizsun ve dans ediyorsun, sen iyimisun?” Dursun kan ter içinde cevap verir; “Ula hamsi kafalı asıl sen iyi misun? Ne dans etmesi da, sırtım deli gibi kaşınayi.”

Üç Bardak İçkinin Sırrı

Temel her gün meyhaneye gidiyormuş ve her seferinde sadece üç bardak içki içiyormuş. Bu olay garsonun dikkatini çekmiş ve merakla sormuş.
– Her gün neden sadece üç bardak içki içersiniz? Temel;
–  Biz üç kardeşiz, diğer ikisi burada olmadıkları için onların yerine de içiyorum… Aradan zaman geçer, Temel bir gün gelir ve iki kadeh içki ister. Garson şaşırır ve sorar.
– Hayırdır bu gün iki kadeh içiyorsunuz, yoksa kardeşlerinizden birisi öldü mü? Temel;
– Hayır, ben içkiyi bıraktım da ondan, der.

Sponsorlu bağlantılar

Temelin Uzay Yolculuğu

NASA’nın yaptığı elemelerden geçen üç astronot uzay yolculuğu için seçilir. İngiliz, Alman ve bizim Temel. Üç Aylık macera öncesi uzay gemisine ihtiyaçlar doldurulur. Herkese ne istersiniz diye sorarlar. İngiliz bol bol yiyecek ister. Alman bol bol bira ister. Bizim Temel de bol bol sigara ister. Son hazırlıklar yapılır ve uzay gemisi yola çıkar. Aradan üç ay geçer, uzay gemisi dünyaya döner. Dünya basını pür dikkat uzay gemisinden çıkacak astronotları beklemektedir. Kapılar açılır, İngiliz çıkar. Fakat ingiliz bütün yemekleri yemiş, aşırı kilo almıştır. İkinci olarak Alman çıkar. Bütün biraları içmiş sarhoş bir haldedir. Kimseyle konuşacak halde değildir. Son olarak ağzında sigara ile bizim Temel çıkar. Sinirli bir halde, “Allah rızası için biri bana kibrit versin” diye bağırmaktadır.

Sponsorlu bağlantılar
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!