Sponsorlu bağlantılar

Kuma Yazılan Yazı

İki iyi arkadaş ormanda yürüyüşe çıkmışlar. Ormanın güzelliği, kuş cıvıltıları, çiçek kokuları ve sohbet derken epey yol almışlar. Kaybolduklarını anladıklarında hava kararmak üzereymiş. Ne yapmaları gerektiğini, ne tarafa gideceklerini düşünürken birden tartışmaya, birbirlerini suçlamaya başlamışlar.
– Sabah ormana gidelim diye ısrar etmeseydin, şimdi burada olamayacaktık, demiş birisi. Öteki arkadaş;

– Yolun yarısında geri dönelim dedim, beni dinleseydin… diye eklemiş. Tartışma büyümüş ve bir tokat atmış arkadaşına. Tokat yiyen biraz düşünmüş ve yerde bulduğu ağaç dalı ile orada bulunan kum birikintisine, “En iyi arkadaşım bu gün bana tokat attı” yazmış. Tokat atan arkadaşı pişman olmuş, özür dilemiş ve kayboldukları bu ormandan kurtulmak için tekrar yürümeye başlamışlar.

Sponsorlu bağlantılar

Bir dere kenarına geldiklerinde doya doya su içmişler, mataralarını doldurmuşlar. Tam bu sırada tokat yiyen arkadaşın ayağı kaymış ve suya düşmüş. Dere onu sürüklemeye başlamış. Tokat atan arkadaş telaşını giderdikten sonra hiç tereddüt etmeden suya atlamış ve arkadaşını kurtarmış. İki arkadaş kıyıya çıkar çıkmaz, tokat yiyen arkadaş bıçağını çıkarmış ve biraz ileride gördüğü kayanın üzerine “En iyi arkadaşım bu gün benim hayatımı kurtardı” diye yazmış. Tokat atan arkadaşı bunu anlamaya çalışıyormuş.
– Biraz önce sana tokat attım kuma yazı yazdın, şimdi de hayatını kurtardım kayanın üzerine yazı yazdın, diye sormuş. Tokat yiyen arkadaşı;

– Bana tokat atığında kuma yazı yazdım, çünkü; Kuma yazılan yazı yerinde durmaz. İyilik rüzgarı onu oradan yok edecektir. Benim hayatımı kurtardığında kayanın üzerine yazı yazdım, çünkü; Ne nefret yağmurları, ne de intikam fırtınaları onu oradan silemez. Kayanın üzerine yazdığım yazı gibi bizim dostluğumuz da ebedi kalacaktır, demiş. Bu söz üzerine arkadaşına tokat atan adam bir kez daha mahçup olmuş, böyle bir arkadaşı olduğu için ona sarılmış ve;

Sponsorlu bağlantılar

– Gerçek arkadaş edinmenin en iyi yolu, arkadaş olabilmektir. Ben de sana bundan sonra daha iyi bir arkadaş olabilmek için daha çok özen göstereceğim. Biliyorum ki dünyada açıklanamayan tek şey arkadaşlıktır ve ben senin gibi iyi bir arkadaşım olduğu için çok şanslıyım.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

1 Cevap

  1. gökhan dedi ki:

    Tebrik ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!