Sponsorlu bağlantılar

Lütfen Dikkat

Yoğun geçen bir günün ardından evine gitmek için arabasına binmişti Ahmet. Evine bir an önce gidebilmek için biraz hızlı gidiyordu. Arkasından gelen polis arabasının sirenini fark edip, yavaşlamadan önce arabasının kilometre saatine baktı. Hız limitinin 50 olduğu yerde 75 ile gidiyordu ve son üç ay içerisinde dördüncü defa polis tarafından durduruluyordu. Ne kadar şansızım diye geçirdi içinden.

Ahmet arabasını sağa çekti ve polisin yanına gelmesini bekledi. Polis elinde ceza tutanağı ile arabadan indi. Bu polis mahalle komşusu Osman Bey değil miydi? Ahmet iyice arabasının koltuğuna sindi. Bu durum bir cezadan daha kötüydü. Mahalleden tanıdığı polis, komşusu olduğuna bakmazsızın  birini durduruyordu. Hem de hızlı gidip trafik kurallarını ihlal ettiği için. “Merhaba Osman Bey, birbirimizi yeniden böyle  görmemiz çok ilginç.” “Merhaba Ahmet Bey.” “Beni, karımı ve çocuklarımı görmek için eve giderken yakaladın.” “Evet öyle…” Osman Bey umursamaz görünüyordu, hiç de gülümsemiyordu. “Son günlerde eve hep çok geç gittim.

Sponsorlu bağlantılar

Çocuklarımı özledim, ayrıca karım Ebru eve erken geleceğim için en sevdiğim yemekleri yapmış. Ne demek istediğimi anlıyor musun Osman Bey?” “Evet ne demek istediğini anlıyorum, ayrıca trafik kurallarını ihlal ettiğini de biliyorum” diye cevapladı Osman Bey! ” “Ah Osman Bey anlayışlı ol lütfen, son bir kaç gündür çok yoğun çalışıyorum ve bugün eve erken gidebilmek için biraz hız yapmış olduğum doğrudur. Fakat çocuklarımı özlediğimi tekrar etmek istiyorum” ” Ahmet Bey seni 75 ile giderken yakaladım ve bu cezai işlem gerektiren bir durum. Lütfen şimdi arabana bin ve bekle” diye cevap verdi Polis Osman. Ahmet Bey cezadan kurtulamayacağını anlamış ve bu duruma sinirlenmişti.

Sponsorlu bağlantılar

Arabasına binerken kapıyı çarparak kapatmıştı. Ama komşusu olan Polis Osman kendisinden ehliyetini ve ruhsatını istememişti. Ne olursa olsun bundan sonra komşusunu mahallede gördüğünde selam bile vermeyi düşünmüyordu. Ahmet bunları düşünürken Polis Osman Bey camı tıklatıyordu. Ahmet biraz çamı açtı ve Polis Osman’ın uzattığı kağıdı aldı.. Ama bu trafik cezası değildi. Bir an için sevindi Ahmet. Bu bir yazıydı ve kağıtta şunlar yazıyordu.

Sponsorlu bağlantılar

“Sevgili komşum, benim bir oğlum vardı. Çok hızlı araba kullanan biri tarafından kazada öldürüldü. Bu kazadan dolayı adam ceza aldı. Üç aylık kısa bir cezaydı bu. Bu adam cezasını bitirdikten sonra çocuklarına sarılıp, öpebiliyordu. Ama ben.. Bir daha oğluma sarılıp, öpemeyeceğim. Bunun acısıyla yaşamak zorundayım. Halen dayanılmaz acılar çekiyorum. Lütfen benim için dua et ve biraz daha dikkat et Ahmet Bey”.
Ahmet 15 dakika kadar kısa bir süre yerinden kıpırdayamadı. Daha sonra kendine gelip evine gitti. Karısına ve çocuklarına sıkıca sarıldı.

Sponsorlu bağlantılar

KISSADAN HİSSE

-Hayat çok değerli LÜTFEN DİKKAT . Trafik kurallarına uy, dikkatli araba kullan, başkalarının yaşama hakkını gasp etme. Hiçbir zaman unutma, istediğin kadar araba satın alabilirsin, ama insan hayatını asla satın alamazsın.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!