Sponsorlu Bağlantı

Makyaj Yapan, Başkasına Süslenen Kadınlar

Makyaj Yapan, Başkasına Süslenen Kadınlar

Makyaj yapan kardeşim bu yazıyı üzerine alına bilirsin.

Biliyorum kızacaksın. Sana ne diyeceksin. Bir sürü şey söyleyeceksin ama hakikat-i söylemek bir Müslüman için görevdir. Bildiğini söylemeyen, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır… Hadi okumaya başla…Kızmadan… Kırmadan…

Allah bütün kainatı baş döndürücü bir güzellikte yarattığı gibi bu kainatın en câmii meyvesi olan insanı da en güzel bir surette yaratmıştır. Nitekim ayet-i kerimede “Biz insanı en güzel bir surette yarattık”(Tin suresi/4.ayet)” buyrulmaktadır… Kadının kokular sürünerek makyaj yaparak dışarıya çıkmasının ne manaya geleceğini şu ikaz edici beyanlarıyla Peygamber Efendimiz’den (sallallahu aleyhi ve sellem) öğreniyoruz:

Sponsorlu Bağlantı

“Kendi ailesi dışında başkası için süslenen kadın kıyamet gününde karanlık gibi nursuz kalacaktır (Tirmizi)” Eşin ve helalin dışında başkası için süslenme! Bu konuda insan, “Başkasının benim yüzümden günaha girmesi beni ilgilendirmez. Ben güzel görünmeyi seviyorum ve süsleniyorum. Herkesin günahı kendine” diyemez. Zira, bir günaha sebep olan, o günahı işlemiş gibi olur.

Sponsorlu Bağlantı

Aslında Kur’an’ı Kerim’i rehber edinen ve O’nun emrine amade olan cennete talip kadınlar için şu ayet ne kadar güzel bir uyarıcı ve mürşiddir:
“Mümin kadınlara da bakışlarını kısmalarını ve edep yerlerini açmaktan ve günahtan korumalarını söyle. Yine söyle ki mecburen görünen kısımları müstesna olmak üzere, ziynetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini yakalarının üzerini kapatacak şekilde örtsünler. Saklı ziynetlerine dikkat çekmek için, ayaklarını vurmasınlar. Ey müminler hepiniz Allah’a tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz. Nur suresi/31. Ayet.

Sponsorlu Bağlantı

Aslında bu yazdıklarım sözü uzatmaya ihtiyaç bırakmayacak kadar açıktır. Bundan sonrası ise bir inanç ve teslimiyet meselesidir. Yani sana kalmış bir şeydir. Ben bildiğimi, bana öğretileni tebliğ ettim. Şahit ol Ya Rab… Şahit ol Ya Rab… Şahit ol Ya Rab…

Sponsorlu Bağlantı
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!