Sponsorlu bağlantılar

Muz, Pratik Bilgiler

Yüz Maskesi Hazırlayın

Cildinize pürüzsüz bir görünüm vermek için muz ideal bir yöntemdir. Büyük boy bir muzu kabuğundan soyduktan sonra iyice ezin, yumuşak bir kıvama geldikten sonra yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra bol su ile durulayın. İyice ezdiğiniz büyük boy bir muzun içerisine, bir yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı bal karıştırın. Bu karışımı ellerinize ve yüzünüze tatbik edip 20 dakika bekleyin ve durulayın. Her gün uygulayacağınız bu yöntem sizde gözle görülür bir sonuç verecektir.

Kırmızı Etlerinizi Yumuşatın

Uzak doğu ülkelerinde rosto yaparken etler daha yumuşak olsun diye muz yapraklarına sarılıp pişirilir. Rosto pişirirken kabınıza önce muz yaprakları sıralayın, üzerine etlerinizi döşeyin. Rostonuzun fırından çıktıktan sonra yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Gümüşleri ve Deri Ayakkabılarınızı Parlatın

Muz kabuğunun deri ayakkabılarınızı ve gümüşlerinizi mükemmel bir şekilde parlatıyor olması size kesinlikle garip gelmesin. Muz kabuğunun içerisindeki ipsi kalıntıları temizledikten sonra muz kabuğu ile deri ayakkabınızı veya gümüşlerinizi ovalayın. Ovalama işleminden sonra yumuşak, kadife bir bez ile parlatın. Deri ayakkabılarınız ve gümüşleriniz ilk günkü gibi parlaklığa kavuşacaktır.

Ev Bitkilerini Canlandırın

Evinizde veya ofisinizde bulunan tozlanmış, soluk görünümlü bitkilerinizi muz kabukları ile canlandırabileceğinizi biliyor muydunuz Yaprakları teker teker muz kabuğunun iç kısmıyla silin. Yaprağın üzerindeki tozlar ve kirler hemen temizlenecek ve bitkiniz canlı bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıca bahçenizdeki bitkilerinizi zararlı haşerelerden korumak için; Bitki köklerinin etrafına küçük parçalar halinde kesilmiş muz kabuklarını gömebilirsiniz. Muz, insanlar ve bitkiler için önemli bir besin maddesi olan potasyum açısından zengin bir meyvedir. Bitkilerinizin etrafına gömdüğünüz muz kabukları zamanla gübreye dönüşür, bitkiniz daha hızlı ve canlı büyür.

Sponsorlu bağlantılar

Bahçenizdeki Kelebek ve Kuşları Cezbedin

Tüketilmediği için fazla olgunlaşmış, kararmış muzları bahçenizde yüksek bir yere asarak kelebek ve kuşları cezbedebilirsiniz. Kelebek ve kuşlar muz kokusuna gelecek ve bahçenize değişik bir güzellik katacaklardır. Gece olduğunda kalan muzları toplayın ki, istenmeyen diğer canlılar bahçenizi istila etmesinler.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!