Öğretmenler Günü Mesajları Öğretmene Özel Özlü Sözler

Sayfa İçeriği : Öğretmenler Günü Mesajları Resimli, Öğretmenler Günü Sözleri, 24 Kasım Sözleri, 24 Kasım Mesajları, Öğretmene Güzel Sözler ve Öğretmene Güzel Mesajlar, Öğretmene Özel Özlü Sözler, yer almaktadır.
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi;
– Öğretmenler! Cumhuriyet fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. Bir milletin, bir toplumun yetiştirilmesinde en büyük sorumluluğu omuzlarında taşıyan sevgili öğretmenlerimize elbette yılda sadece bir gün değil, her zaman sevgi saygı ve minnettarlığımızı sunmamız gerekmektedir. Bu yazımızda 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları, Öğretmene Özel Özlü Sözler ve 24 Kasım Mesajları yer almaktadır.

Öğretmenler Günü Mesajları

– Başöğretmenimiz Atatürk’ün en özel yansıması olan sizler, sevgilerin en güzeline layıksınız. Öğretmenler gününüz kutlu olsun, başarılarınız daim olsun.
– Her başarımın temelinde siz varsınız, kalbim her daim isminizi ansın, saygılar ve sevgiler hep sizin olsun. Öğretmenler gününüz kutlu olsun sevgili öğretmenim.

– Öğretmenler gününüzü kutlar sağlık ve esenlikler dilerim canım öğretmenim. 
– Bir toplumun çağdaş milletler düzeyine erişebilmesi, eğitim ve öğretimin kaliteli olması ile mümkün olabilir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun canım öğretmenim.Öğretmenler günü mesajları resimli– Canım öğretmenim, 24 Kasım senin çiçeklerinle dolu olsun. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
– Gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere millet olarak çok şey borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
– Öğretmen bir güneş gibidir, karanlıklar onunla aydınlanır. Yolumuzu aydınlatan tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

– Bir millet okuyup araştırmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin o zaferlerin sürekli sonuçlar vermesi, ancak kültür ordusunun varlığına bağlıdır. Bu ordunun bir neferi olan siz öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler gününüz kutlu olsun.
– En başta baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününüz kutlu olsun.
– Gelecek nesillerimiz adına en büyük emek sahibi olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun.
– Yılda bir gün sizin değerinizi anlatmaya yetmez, sizin sevginiz hiç geçmez, defter, kitap, kalem neye yarar siz olmazsanız. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Öğrendikçe millet mutlu olsun.

– Seher vakti doğan güneş gibi etrafını aydınlatan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
– Öğretmenim, bu özel ve gururlu gününüzde size sağlık ve mutluluklar dilerim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

– 24 Kasım öğretmenler günü ve daha nice güzel günlere layık siz öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
– Ülkemizin dört bir yanında fedakarca görevlerini yerine getiren, gelecek nesillerimizin temel taşı olan öğretmenlerimize, çocuklarımıza verdikleri emeklerden dolayı şükranlarımızı sunuyor, öğretmenler gününü kutluyorum.
– Vatanı için silahıyla değil, kalemiyle savaşan sevgili öğretmenim, 24 Kasım öğretmenler gününüz kutlu olsun.
– Size çok büyük borcumuz vardır. Çünkü sizler bize saygı, sevgi, eğitim ve ahlak öğreten en değerli varlıklarımızsınız. Canım öğretmenim saygı ve sevgi ile öğretmenler gününüz kutlu olsun.
Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, dünyada da sevgi elçisi olan canım öğretmenim, 24 Kasım öğretmenler gününüz kutlu olsun.
– Toplumumuzun en özverili ve saygıdeğer kesimi olan sevgili öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
– Gelecek nesillerimiz olan çocuklarımız, bilimin ışığında sizlerin gayreti ile çağı yakalayacaktır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
– Her şeyin en güzeline layık olan ülkemizin fedakar öğretmenleri, 24 Kasım öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmene Özel Özlü Sözler

– Her ressam yaptığı eserin üzerine imzasını atar. Öğretmen ise eserinin üzerine imzasını atmayan tek sanatkardır.
– Öğretmenler kandile benzerler. Başkalarını aydınlatabilmek için kendileri sönerler.
– Öğretmenler dünyanın her yerinde, toplumun en fedakar ve en değerli varlığıdır.
– İnsanlık tarihi kadar eski ve gururlu mesleği öğretmenliktir. Bir toplumun bilimsel, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden kalkınabilmesi öğretmenler sayesinde olacaktır.
– Öğretmenler bir mum misali etrafını aydınlatırken kendisi erir. Benim ışığımda sizsiniz canım öğretmenim. 
– Vatanın her karış toprağında ilim ve irfan bayrağının muhafızları ve cehalet illetine karşı verilen savaşın baş kahramanları öğretmenlerdir.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!