Sponsorlu Bağlantı

Otların Padişahı Yemlik Otu Tansiyonu Düşürüyor

Otların Padişahı Yemlik Otu Tansiyonu Düşürüyor

Dünya Sağlık örgütünden alınan bilimsel verilere göre, dünya genelinde 1,5 milyar hiper tansiyon hastası var. Türkiye’deki hipertansiyon hastalarının sayısı hiç de az değil. 20 milyon. Evet yanlış okumadınız. Türkiye’deki hipertansiyon hastası sayısı tam 20 milyon. Bilindiği gibi bitkiler doğru kullanıldığında her biri şifa kaynağı olabilir. Her hangi bir bitki bir çok hastalığa çare olabilirken, bazı hastalıklar için de doğru bitkiyi, doğru ölçüde büyük önem arz etmektedir. Bu yazımız için, tansiyona iyi gelen bitkiler, tansiyonu düşüren bitkiler araştırması yaparken mucize bitki yemlik otu ile karşılaştık. “Otların Padişahı” olarak da bilinen “Yemlik Otu” kan basıncını dengelerken, özellikle yüksek tansiyonu normal seviyelere düşürüyor. Aynı zamanda kalp ve damar hastalıklarından koruyor.

Hipertansiyon Nedenleri

Uzmanlar, böbrek hastalıkları, tiroit rahatsızlıkları, kullanılan bazı ağrı kesiciler, doğum kontrol hapları ve uyku apnesi rahatsızlığının çoğu zaman bilinmese de hipertansiyona neden olabileceğini söylemektedir. Tansiyonu özelikle de hipertansiyonu düşürmek maksadıyla bitkisel yöntemleri denemek isteyenler için yemlik otunu öneriyor. Otların padişahı olarak bilinen yemlik otu, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini önemli ölçüde azaltıyor. Tansiyonu düzenliyor. Yüksek tansiyonun normal seviyelere inmesine yardımcı oluyor.

Sponsorlu Bağlantı

Demir Deposu Yemlik Otu

Kansızlık sorunu yaşayanlar için, içinde bolca demir bulunan yemlik otu çare olabilir. İçinde bulunan A, B2, B6 ve C vitaminleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor, hastalıklara karşı vücuda kalkan vazifesi görüyor. A vitamini bakımından zengin bir bitki olduğundan göz sağlığını da destekliyor. Taze olarak tüketildiğinde sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı oluyor.

İştah Açıcı Yemlik Otu

Otların padişahı olarak bilinen yemlik otu, sindirim sistemini düzenlemesinin yanı sıra iştah açıcı etkiler de gösteriyor ve kilo almakta zorluk çekenlerin imdadına koşuyor. Kemikler için gerekli olan A vitamini ve kalsiyumu içinde bolca barındırıyor. İçindeki B vitamini sayesinde saç ve tırnak sağlığını koruyor. Düzenli kullanıldığında cildin ışıl ışıl bir görüntüde kalmasına yardımcı olan yemlik otu, ergenlik döneminden kalan sivilce izlerinin geçmesine yardımcı oluyor. Yemlik otu sayesinde vücutta oluşan ufak kesiklerden meydana gelen açık yaralar daha hızlı iyileşiyor.

Sponsorlu Bağlantı
Yemlik Otu Nasıl Tüketilir

İç Anadolu başta olmak üzere ülkemizde Marmara ve Karadeniz bölgelerinde dağlarda, çayırlarda ve tarla köşelerinde kendiliğinden yetişen yemlik otunu, Mart Nisan aylarında semt pazarlarından da satın alabilirsiniz. Yemlik otunu aldıktan sonra nasıl tüketeceğimize gelirsek, öncelikle bol su ile temizlememiz gerekiyor. Duru suyun içerisinde 3 kez suyunu değiştirmek şartıyla bekletilir, daha sonra akan suyun altında iyice temizlenir. Temizlenen yemlik otunu pişirmeden salatalarınızda tüketebilirsiniz. Eğer pişirerek tüketmek isterseniz kavurmanız yeterlidir. Aynı şekilde yemlik otu ile yapacağınız böreklerinizi de afiyetle tüketebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantı
Yemlik Otunun Yan Etkileri

Yemlik otunun bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur. Yeter ki, her şeyde olduğu gibi ölçülü davranalım. Özellikle hamile kadınlar ve ciddi kronik rahatsızlıkları olan hastalar doktorlarına danışarak bu bitkiyi tüketmelidirler. Unutmayalım ki, hiç bir şey sağlığımızı riske atmaya değmez.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!