Sponsorlu bağlantılar

Ramazan Gelmeden 21 Ürüne Zam Geldi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Ramazan öncesi fırsatçılarını belirledi. TZOB, 27 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında 21 üründe fiyatların arttığını belirtti. Bu tarihler arasında elma yüzde 25 zam ile şampiyon oldu. Geçen sene ile bu Ramazan arasında kuzu etinin fiyatı yüzde 25 artış gösterdi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Ramazan öncesi gıda fiyatlarını mercek altına aldı. 27 Nisan 8 Mayıs tarihleri arasındaki 11 günde, 13 üründe fiyatların azaldığını fakat 21 üründe artığını belirtti. Fiyat düşüşünün en fazla sivri biberde meydana geldiği belirtilirken, en fazla fiyat artışı yüzde 25 ile Elma’da yaşandığı kaydedildi. Market fiyatlarında geçen yıla göre karşılaştırma yapıldığında 6 üründe azalma 27 üründe ise fiyat artışı olduğu dikkat çekti. Market ürünleri arasında en fazla düşüş domateste oldu.

Sponsorlu bağlantılar

TZOB, Ramazan öncesi üretici ve market fiyatları arasındaki farkın yüzde 559 ile en fazla lahanada görüldüğüne işaret ederek bunu yüzde 287 ile elmanın, yüzde 285 ile kuru kayısının, yüzde 272 ile maydanozun, yüzde 264 ile sivri biberin takip ettiğini açıkladı.

İşte Ramazan Öncesi Zam Listesi:

Sponsorlu bağlantılar

 

Ramazan Ayı Zam Listesi

Ramazan Ayı Zam Listesi

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!