Sponsorlu bağlantılar

Sevgi, Başarı ve Zenginlik

İşe gitmek için evden yeni çıkan kadın karşı kaldırımda oturan aksakallı üç ihtiyarı fark etmişti. Bir süre onlara dikkatlice baktıktan sonra merakla yanlarına yaklaştı, kim olduklarını sordu. Kendilerini üç iyi arkadaş olarak tanıtan ihtiyarlar, dost canlısı ve sevecen tavırlarıyla kadının güvenini kazanmışlardı. Kısa bir sohbetten sonra onları orada bırakıp işine gitti.

Akşam evine tekrar döndüğün de üç ihtiyar halen orada oturuyorlardı. Onlara selam verip içeri girdi ve birazdan gelecek olan çocukları ve kocası için yemek hazırlamaya koyuldu. Kocası eve geldiğinde ona olanları anlattı. yemek masasını hazırladıktan sonra kocası bir teklifte bulundu. “İhtiyarlar halen oradaysa onları da yemeğe davet edelim. “Bu teklifi olumlu bulan kadın hemen dışarı çıktı. Halen karşı kaldırımda oturmakta olan üç ihtiyara, “Sizleri yemek için evimize davet etmek istiyorum” dedi. İhtiyarlardan biri ayağa kalkıp şu cevabı verdi. “Biz üç iyi arkadaşız ama üçümüzde aynı eve girmeyiz. Sağımdaki arkadaşım adı Başarı’dır ve girdiği eve başarı getirir. Solumdaki arkadaşımın adı Zenginlik’tir ve girdiği eve zenginlik getirir. Benim adım da Sevgi’dir ve girdiğim eve sevgi getiririm. Şimdi git kocan ile konuş ve aramızdan hangimizin evinize girmemizi istiyorsanız karar verin.”Bu cevap karşısında sevinçle evine dönen kadın üç ihtiyarın söylediklerini kocasına anlattı.

Sponsorlu bağlantılar

Kocası heyecanla, “Zenginliği evimize davet ederim evimiz bir anda zenginliğe kavuşsun” cevabını verdi. Eşinin kararını beğenmeyen kadın, “Başarıyı davet etsek daha mantıklı bir karar vermiş oluruz. Evimize başarı girerse zenginlik zaten bize gelecektir” dedi. Diğer odada konuşulanları dinleyen kadının annesi yılların verdiği tecrübe ile söze girdi ve oda önerisini söyledi. “En doğru karar sevgiyi davet etmektir, düşünsenize evimiz bir anda sevgi seliyle dolacak.” Annelerinin bu önerisi kadının ve adamın çok hoşuna gitmişti.

Kadın tekrar dışarı çıktı, ihtiyarların yanına gelerek “Aranızdan sevgiyi davet etmeye karar verdik” deyince, Sevgi ayağa kalktı ve eve doğru yürümeye başladı. Arkadaşları da ayağa kalktılar ve Sevgi’nin arkasından eve doğru yürümeye başladılar. Kadın büyük bir şaşkınlıkla Zenginlik ile Başarı’ya sordu; “Siz niçin geliyorsunuz? Ben sadece Sevgi’yi davet etmiştim.”

Sponsorlu bağlantılar

Kadının bu sorusuna karşılık Sevgi kadına şu cevabı verdi. “Aramızdan yalnız Zenginlik veya Başarı’yı seçseydin diğer ikimiz dışarıda kalacaktır. Fakat siz Sevgi’yi davet ettiniz.
Sevgi’nin girdiği eve Başarı ve Zenginlik’te girer.”

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!