Sponsorlu bağlantılar

Soğan Sarımsak ve Süt Karışımı

Soğan, sarımsak ve süt, hepsi doğal birer mucize olan nimetlerdendir. Her ne kadar birbirlerine çok uzak besinler olsa da, yan yana gelince sağlık ve şifa deposu olabilirler. Her biri doğal antibiyotik görevi gören bu üç  besin, aslında tek başlarına bile bir eczane görevi üstlenmektedirler.

Sütün ve soğanın vücudumuza faydaları saymakla bitmez. Bir de bu doğal antibiyotik deposunu birlikte tüketirsek ne olur? Ayrı ayrı düşündüğünüz zaman birbirine çok zıt olan bu iki besin maddesi, birbirine karıştırıldığı zaman tam bir şifa deposu olabiliyor, sağlığımız için şaşırtan faydalar gösterebiliyor.

Sponsorlu bağlantılar

Soğanlı Süt ve Sarımsaklı Süt

Sağlıklı beslenmenin yolu sütten geçer. Sütün vücudumuza faydaları saymakla bitmez. Özellikle gelişim çağındaki çocukların tüketmesi gereken en temel besin maddelerinden biridir. Süt, A ve C vitamini açısından oldukça zengin bir besin maddesidir. Ayrıca sütün içerisinde insan vücudu için gerekli olan kalsiyum ve potasyum da önemli derecede bulunmaktadır. Protein ve demir gibi diğer maddeleri de içeren süt, her yaştaki bireyin tüketmesi gereken bir besindir.

Soğan ise sağlıklı yaşamın en büyük destekçisidir. Sağlıklı bir insanın hastalıklara yakalanmama noktasında ciddi katkılarda bulunur ve hastalık durumunda da iyileşme sürecini hızlandırır. Soğan özellikle enfeksiyon hastalıklarına karşı etkilidir. Kükürt, lif, C ve B vitaminleri kaynağı soğanın keskin kokusu bazen rahatsız edici olabilir fakat tüketilmesinde büyük faydalar vardır.

Sponsorlu bağlantılar

Soğan, Sarımsak, Süt Kürü Nasıl Hazırlanır

Bu kürü hazırlamak oldukça basit ve kolaydır. Yarım litre sütün içine ince kıyılmış bir iri soğan ve 4-5 diş ince kıyılmış sarımsak koyup kaynatın. Ocaktan aldığınız karışımı oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Ilık halde süzün, iki çorba kaşığı süzme bal ilave edip, gün içerisinde kısa aralıklarla birer kaşık olarak için. Not : Bu güne kadar herhangi bir yan etkisi görülmemesine rağmen uzmana danışıp içmeniz de fayda vardır.

Soğan, Sarımsak, Süt Kürünün Faydaları

Bu mucize kürün kalbi güçlendirdiği, kanın pıhtılaşmasını önlediği, kan yapımına yardımcı olduğu, kan basıncını düşürdüğü söylenmektedir. Soğan, Sarımsak, Süt kürünün düzenli kullanımı kanser üzerinde olumlu etkiler gösterdiği söylenmektedir. Kalp ve kanser hastalıkları yanında, bunama hastalığı Alzheimer’a iyi geldiği söyleniyor. Safra kesesi salgısını arttırıp, taş oluşumunu önlediği görülmüştür. Ayak, bacak ve vücudun belirli yerlerinde oluşan ödem ve şişliklere, akşam yemeğinden bir saat önce içilmesinin iyi geldiği söyleniyor.

Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!