Sponsorlu bağlantılar

Uyumadan Önce ve Uyandıktan Sonra Su İçmenin Faydaları

Suyun insan bedeni için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Yetişkin bir insan vücudunda bulunan su oranı yüzde 60, çocuklarda yüzde 70, bebeklerde yüzde 90 oranlarındadır. Tüm canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için zorunlu olarak su tüketme ihtiyaçları vardır. Yaşam için en gerekli temel unsurlardan olan su, vücuttaki hücrelerin sağlıklı bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilmeleri için en temel gıda maddesidir.

Suyun öneminin insan bedeni için gerekliliği tartışılmaz bir gerçektir. Gün içerisinde yeterli miktarda tüketmeniz gereken suyu, belirli vakitler de içtiğimiz zaman şaşırtıcı faydaları olduğunu biliyor muydunuz? Gün içerisinde içtiğimiz suyun dışında, uyumadan önce ve uyandıktan sonra içtiğiniz bir bardak suyun önemi daha da fazladır. Suyun içerisinde bulunan oksijen, hidrojen, mineral ve besleyici maddeler sayesinde, yatmadan önce ve uyandıktan sonra içeceğimiz bir bardak su vücudumuz için gerekli besin maddelerini verir.

Sponsorlu bağlantılar

Uyumadan önce su içmenin faydaları

Uyumadan önce su içtiğimiz de; Vücudumuz için gerekli olan sıvıyı almanın yanı sıra vücudumuz, içilen suyu hücreleri yenilemek için kullanır.
♦ Uyumadan önce içilen bir bardak su, kalori yatırdığı ve kilo kaybettirdiği bilinmektedir.
♦ Sabahları tuvalet ihtiyacınızı giderdiğiniz de, idrarınızın sap sarı olduğunu fark etmişsinizdir. Bu sarı idrar vücudunuzdaki toksinlerin atıldığı anlamına gelir. Uyumadan önce içtiğiniz su, sindirim sistemindeki toksinleri temizlemeye yardımcı olur.

Sponsorlu bağlantılar

Uyandıktan sonra su içmenin faydaları

♦ Uyumadan önce içtiğimiz bir bardak su, gece boyunca vücut tarafından kullanılır. Sabah kalktığınızda vücut susuz kalır. Uyandıktan sonra içeceğimiz bir bardak su ile susuzluğunuzu gidermenin yanı sıra, enerji verir ve beyin hücreleri yenilenir.
♦ Bazı insanların sabah uyandıktan sonra hapşırma ve öksürme gibi rahatsızlıkları vardır. Uyandıktan sonra içilen bir bardak su, boğazı temizler ve enfeksiyon kapma riskini azaltmaya yardımcı olur.
♦ Hamilelerde olan sabah bulantılarını önlemek için, uyandıktan sonra bir bardak su içilmelidir. Su içmek aynı zamanda kas ağrılarını engeller. Özellikle ılık su içmek ise; Bağırsak hareketlerini arttırır ve kabızlığı önler. (Limonlu ılık su içmenin faydaları)

Sponsorlu bağlantılar

Gece yatmadan önce ve sabah uyandıktan sonra içilen bir bardak suyun faydaları saymakla bitmez. Aşırı yemek yeme isteğini keser, tatlı krizlerini yok eder, kalp krizi riskini düşürür, böbrek sağlığını güçlendirir, kasları güçlendirip korur, cilt güzelliğine yararlıdır, kaliteli bir uyku sağlar, dinç uyanmayı sağlar, toksin ve ödemleri temizler, hazımsızlığı giderir, kalori yakmaya yardım eder, idrar yollarını temizler… Bu listeyi daha da uzatmak mümkündür. Su ister ılık, ister soğuk içilsin, üç yudumda ve oturarak içilmesin de ayrıca faydası vardır.

Sponsorlu bağlantılar
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!