Sponsorlu bağlantılar

Zabıtadan İnsanlık Dışı Davranış

Zabıta gelin vurun dedi, vatandaşlar linç etmek istedi.

Akıllara durgunluk veren olay Karaman’da yaşandı. Karaman Tahsin Ünal Mahallesi Atatürk Parkı yakınında, vatandaşlar zabıta ekiplerini arayıp elinde dini kitap ve anahtar bulunan bir kişinin satış yapıyor bahanesiyle dilencilik yaptığı ihbarında bulundu. Zabıta ekiplerinin olay mahaline geldiğini gören bu kişi kaçmaya başladı. Kaçan şahsı kovalamaya başlayan zabıta ekiplerine vatandaşlardan biri yardımcı oldu ve kaçan şahıs yakalandı. Yere düşen şahsı zabıta memurları ve vatandaş etkisiz hale getirmeye çalıştı.

Bu sırada diğer zabıta memuru çevredekilere, “Vatandaş, gelin vurun. Bu şahıs şehir dışından geliyor ve burada artistlik yapıyor” dedi. Zabıta ekiplerine yardımcı olan kişi yerde yatan şahsa yumruk atmaya kalkınca, diğer zabıta memuru onu durdurmaya çalıştı. Bu esnada çevredeki vatandaşlara vurmalarını söyleyen zabıta memuru, “Bırak biz gidelim. Bunu vatandaşlara bırakalım” dedi. Diğer zabıta memuru ise kendilerine yardımcı olan kişinin dilenciye saldırmasını önlemek için uğraşıyordu. Diğer zabıta memuru tekrar çevredekilere seslenerek, “Hem şikayet ediyorsunuz, hem de bir kişi gelmiyor yanımıza” dedi.

Sponsorlu bağlantılar

Bunun üzerine çevrede toplanan kalabalık, tekme ve yumruk atarak dilenci olduğu söylenen şahsa saldırmaya başladı. Diğer zabıta memuru ise dilenciyi öfkeli kalabalığın elinden zor kurtardı. Bu sırada vatandaşa konuşmasını sürdüren diğer zabıta memuru, “50 kişi arıyor. Adam burada artistlik yapıyor” dediği öğrenildi.

Linç çağrısı yapan zabıtlar, dilenci olduğu öne sürülen kişiyi araçlarına bindirip olay yerinden götürdüler. Dilenci hakkında Kabahatler Kanunu’na göre 124 lira idari para cezası uygulandıktan sonra serbest bırakıldı.

Sponsorlu bağlantılar
Bu makaleyi beğendiysen yorumunu bizimle paylaşabilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!